Oto strzelanka shoot ‘em’ up (czy – jak chce autor – „cute ‘em’ up”) dla dzieci. Jest przyjemnie, kolorowo i niezbyt trudno. Commodorowcu, twoje potomstwo powinno być zachwycone!

W nowe gry na stare komputery grają głównie ci, którzy robili to już dekady temu. Nic zatem dziwnego, że większość premierowych produkcji na ośmiobitowce to tytuły złożone i skierowane do starszego odbiorcy. Weterani joysticka zdążyli się już jednak dorobić własnego potomstwa i gdy chcą pokazać młodemu pokoleniu graczy świeżynki na swój ulubiony mikrokomputer, mają problem. Niestety, twórcy gier „retro” rzadko wypełniają tę rynkową lukę.

Tym chętniej odnotujmy więc pojawienie się Keiko’s Adventure – sympatycznej, ładnie wyglądającej (i darmowej!) strzelanki dla Commodore 64, która pozwoli poznać ten gatunek najmłodszym miłośnikom komody. Jest miło i niefrustrująco, co osobiście przetestowałem na pięcioletnim debiutancie, dla którego był to zresztą pierwszy kontakt z joystickiem.

Dla starszych fanów, dla których podstawowa wersja gry okaże się z pewnością zbyt łatwa, autor przygotował edycję o wyraźnie podniesionym poziomie trudności.