Neo pomoże graczowi spalić Night City.

CD Projekt RED wie, jak wzbudzić entuzjazm… chyba wszystkich. Rozprawiając się nieco z zajawką z poprzedniego roku i uśmiercając towarzysza, który podczas poprzedniego E3 przebijał się z nami przez misję, Redzi stworzyli niesamowity klimat, który tylko podbija oczekiwania wobec gotowego produktu. Pojawił się też Keanu Reeves, zarówno na żywo, jak i w całkiem niezłym odwzorowaniu w grze.

Keanu zdradził datę premiery gry: 16 kwietnia 2020. Powiedział też, że pomoże naszemu bohaterowi, świeżo pozbawionemu towarzysza i cyborgizacji spalić całe miasto – Night City. Rzeczą, która rzuca się w oczy w tym zwiastunie jest – przynajmniej częściowe – odejście od skryptu pokazywanej rok temu na E3 prasie i publicznie na Gamescomie przygody. Zakończenie wyprawy po czip, które widzieliśmy w godzinnym nagraniu rozgrywki jest znacznie spokojniejsze niż krwawa jatka, która prowadzi nas do rozpoczęcia pokazanego dzisiaj zwiastuna. Czy oznacza to, że w ciągu roku zmieniły się założenia, czy po prostu rok temu potrzebne było jakieś zamknięcie dla dema? Pewnie nie dowiemy się szybko (lub nigdy), pozostaje więc cieszyć się tym, co dostaliśmy.

Gra dostępna jest już w przedsprzedaży za 200 złotych lub 750 w edycji kolekcjonerskiej, z figurką na motorze. CD Projekt Red wypuszcza ją też na PC wszędzie – poza GOGiem zobaczymy grę zarówno na Steamie, jak i Epic Games Store. EGS nie prowadzi obecnie przedsprzedaży.