…chociaż w zasadzie to i do Shu niedaleko. Ten krótki opis całkiem nieźle odzwierciedla sferę wizualną gry Kaze and the Wild Masks, której otwarta beta wylądowała wczoraj na platformie Steam. Tytuł ten wyraźnie inspirowany jest platformówkami z lat 90., co docenił chociażby Retro Maniac, opiniując tytuł krótkim:

„The designers propose a nostalgic and quality return to those platforms that we like so much.”

Gra oferuje prostą i względnie intuicyjną mechanikę, tak lubiane przez graczy minionego pokolenia trudne wyzwania i bossów, co dodaje smaku całości i przypomina schematy, na których oparte są największe klasykami: Donkey Kong Country 2 czy Super Mario World. Na oficjalnej stronie internetowej możesz zresztą nie tylko obejrzeć film promujący grę, ale również zapisać się do wspomnianej bety, osobiście testując rzeczony tytuł.

W grze zaimplementowano 30 pełnoprawnych poziomów oraz 50 leveli bonusowych, więc jeśli oprócz standardowego przechodzenia gry lubisz dodatkowo biegać po planszach, poszukując ukrytych dóbr, to Kaze and the Wild Masks powinien się on wpasować w Twoje retrogusta.