Okładka tego wydania nie pozostawia niedomówień: będzie o drodze samuraja i Ghost of Tsushima. I nie jest to jedyny, dalekowschodni akcent w tym numerze. My na razie pokażemy okładkę i nieco rozmyte kadry z artykułów, zachęcamy do wydania 9,99 na to co w środku.
Po krótkiej porcji newsów jeszcze jedna porcja wieści Made in Japan – a w Japonii sporo się dzieje (plus ranking sprzedaży gier w Kraju Kwitnącej Wiśni, zdominowany przez Switcha). Dalej strona poświęcona premierom polskich gier i rozważania o roli gier w edukacji. Plus spora porcja wieści o Resident Evil: Village. Do tego hardkorowe opracowanie dotyczące okultyzmu w serii Resident Evil oraz sporo opowieści o Assassin’s Creed Valhalla i Far Cry 6. I recenzja Evercade – mobilnej konsoli retro na kartridże.
Temat numeru to emulacja, a więc rys historyczny jak i na czym emulowano inne urządzenia, by swobodnie pograć plus pokaźna lista polecanych emulatorów dostępnych dla smartfonów z Androidem.
Pytanie miesiąca, na które odpowiada cała redakcja PSXE brzmi: Twoja najlepsza gra obecnej generacji na ten moment to…
W dziale Headshot usłyszymy, że ludziom trochę zaszkodził ten cały Internet, no a sequele nie zawsze spełniają oczekiwania, no i jeszcze o tym że Lo Wang powraca.
Dział recenzji otwiera Ghost of Tshushima – a tej towarzyszy rozmowa z Nate’em Foxem i Chrisem Zimmermanem – twórcami gry. Żeby nie opuszczać samurajskich klimatów – redakcja przygotowała również opowieść o Akirze Kurosawie i jego wpływie na popkulturę.
W dziale recenzji znajdziemy również co następuje:
- Assetto Corsa Competizione
- Beyond Blue
- Bloodstained: Curse of the Moon 2
- Brigandine: The Legend of Runersia
- Carrion
- CrossCode
- Crossfire X
- Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise
- Evan’s Remains
- F1 2020
- Marvel’s Iron Man VR
- Mr. Driller Drill Land
- Paper Mario: The Origami King
- Pokémon Café Mix
- Pokémon Sword/Shield – The Isle of Armor
- Railway Empire
- Rocket Arena
- Skelattack
- SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated
- Star Wars Episode I: Racer
- Summer in Mara
- SUPERHOT: Mind Control Delete
- Sword Art Online: Alicization Lycoris
- Tower of Time
- Ultracore
- Warhammer 40,000: Mechanicus
Po recenzjach czas na kolejną porcję hardkoru, tym razem padło na Iron Mana, jego historie i równie wiele twarzy Tony’ego Starka. Dalej zanurzymy się w rozważaniach o liczbie niezbędnych klatek na sekundę w grach wideo. A później już tylko Zgrentgen i kilka punktów widzenia na The Last of Us Part II (z uśrednioną, redakcyjną oceną jako podsumowanie). I jeszcze więcej The Last of Us Part II – tym razem z naciskiem na detale w grze.
W dziale Retro – nostalgiczna podróż do lat 90. i historia kupowania konsol, co niegdyś wcale takie proste nie było. Do tego jeszcze jeden azjatycki akcent, czyli opowieść o serii Onimusha. I jeszcze jeden historyczny materiał, opowiedziany z pierwszej ręki – jak niegdyś sprowadzało się do Polski automaty arcade.
Na ochłodę: recenzje komiksów i zdrowo niezdrowe zmysły Myszaqa, czyli recenzje filmowe. Plus porcja hitów z Netfliksa i tradycyjne felietony: Koso o dojrzewaniu gier, ZAX o niespiesznej odwadze, Michał Walkiewicz o grze w kanonie lektur, tetrycy o The Last of Us II oraz Ubisofcie, Krooger o nextgenach, Mazzi o poprawności politycznej w grach oraz Roger o efektach ubocznych pandemii. Na deser 56 numer głosu ludu i listy i Graczpospolita – o zdrowiu, alkoholu, seksownych kobietach i drożyźnie w krainie Mario.