Na początku poukładajmy kilka rzeczy, bo inicjatywa zacna, kilka osób wspomniało już o niej, ale w sumie w przestrzeni cyfrowej jest o niej cicho, więc nagłośnijmy temat. Nie tylko dlatego, że niezwykle ważna to historia, ale również dlatego, że osobistości, których wizerunki znajdziecie na stronach tego kalendarza są mocno osadzone w świecie gier wideo.

W lipcowym numerze CD-Action pojawiło się kilka słów o projekcie, którego pomysłodawcą jest Jacek Bober – jegomość zakochany w Kraju Kwitnącej Wiśni i jak się okazuje już prawie celebryta, który od 22 lipca powinien być na ustach każdego gametelmana w tym kraju. Właśnie w ten dzień rusza możliwość zamawiania wyjątkowego kalendarza, z którego kilka (nieoficjalnych) ujęć prezentujemy poniżej.

Oficjalne natomiast znajdziecie na stronie kalendarza, z której to najprawdopodobniej będzie można składać zamówienia i tym samym dołożyć swoją cegiełkę do pomocy humanitarnej, ponieważ 100% zysków z tego kalendarza zostanie przekazana na pomoc Ukrainie.

Kogo zobaczymy na kartach odpowiednika kalendarza Pirelli? Zdradzimy tylko kilka nazwisk; reszta niech pozostanie tajemnicą – Arkadiusz Kamiński (legenda polskiej sceny retro gamingu i coś tam podobno jeszcze dłubie na arhn.eu), Arkadiusz Reikowski (w sumie nie musimy go nikomu przedstawiać, ale dodajmy z kronikarskiego obowiązku, że to kompozytor i reżyser dźwięku do gier wideo, telewizji oraz filmu), Joanna Tarasek, Maciej Jaworski, Mateusz Araszkiewicz, Mateusz Działowski (redaktor i wideo-felietonista, publikujący na łamach kanałów TVGry i TVFilmy), Remigiusz Maciaszek oraz Ryszard Chojnowski (Ikona polskiego gamedevu, twórca tłumaczeń do największych tytułów w historii gier wideo).

To nie wszyscy! Aby odkryć pełen skład gametelmanów już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wsparcia tej jedynej w swoim rodzaju inicjatywy, która stanowi kolejny ważny wkład w dorosłe postrzeganie naszego hobby.