Pamiętacie pierwszą poważną próbę przeniesienia do świata gier Kajak i Kokosza z kart komiksów Janusza Christy. Tak – dokładnie chodzi o grę studia Seven Stars z muzyką z gitarowymi riffami w wykonaniu XTD (i ProTrackera), w wersjach dla Amigi i PC.

Produkcja Seven Stars niewątpliwie zasłynęła z dwóch rzeczy – błędów w oryginalnym wydaniu na Amigę uniemożliwiających ukończenie gry oraz możliwości zablokowania się, jeśli nie wykonaliśmy wszystkich operacji zgodnie z przewidywaniami twórców. Nad oprawą graficzną i fabuła gry z 1994 pracował Janusz Christa.

Witryna zatytułowana”Nieoficjalny remake Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów” prezentuje dwa filmy z rozgrywki oraz kilka plansz z remake’u wykonanego w Adventure Game Studio. Zgodnie z informacjami na stronie istnieją dwie wersje remake’u: dla Linuxa i Windows, jednak żadna z nich nie została udostępniona.

Co ciekawe, autor zadbał o rozbudowanie gry o nowe elementy – całość bazuje na grafice pochodzącej z amigowej wersji gry, w trybie rozszerzonym remake oferuje dwa zakończenia. Poprawiono również błędy występujące w oryginalnej grze.

Zmiany dostrzeżemy także w inwentarzu (podzielonym na kieszenie Kajka i Kokosza) oraz interfejsie. Ja zapewnia (na razie tajemniczy) autor:

„Gra jest 100% ukończona i bardziej grywalna od oryginału ;)”

Wierzymy na słowo i czekamy na jakiekolwiek wieści o wydaniu remake’u.