Dwoje wojów, jeden niewątpliwie bardziej skłonny do budowania, drugi raczej skłaniający się ku burzeniu – oto jeszcze jedna podróż do Mirmiłowa, zrealizowana przez DreamStorm Studios, za sprawą którego nasi dzielni śmiałkowie będą musieli wspomóc budowę grodu i odpierać ataki zbójcerzy.

Tym samym mamy okazję jeszcze raz zajrzeć do magicznego świata Janusza Christy, tym razem podglądanego w rzucie izometrycznym. Preludium wydarzeń stanowi dewastacja Mirmiłowa przez plagę kurczaków, wyjazd Mirmiła na wakacje (gdzie rekonstruuje psychikę zdewastowaną tym wydarzeniem). Osada pozbawiona sprawnego zarządcy (pewnie chodzi o Lubawę) staje się łakomym kąskiem dla zbójcerzy. Najwyższy czas wkroczyć do akcji i odbudować gród, spędzając też czas w zróżnicowanych mini grach.

Aby wziąć udział w odbudowie Mirmiłowa musimy dokonać rejestracji na stronie projektu Kayko & Kokosh: Build & Rule (bo tak w obcych naszym wojom języka zwie się ich nowa przygoda, acz w naszych stronach Kajko i Kokosz wciąż przemawiają po polsku).

Kajko i Kokosz: Buduj i Rządź to gra strategiczna, w której tradycyjnie dla city builderów będziemy musieli gromadzić zasoby i obudowywać osadę, budynek po budynku. W miarę postępów w naszych pracach – do gród przybędą mieszkańcy, a wraz z nimi – zadania poboczne, które skłonią nas do eksploracji otoczenia. Nie można wykluczyć ataków zbójcerzy, co oznacza wznoszenie fortyfikacji i przygotowanie strzegących grodu wojowników. Autorzy tej mobilnej gry obiecują nam dużą wierność komiksowemu pierwowzorowi, mamy więc nadzieję na wiele smaczków i spotkania ze starymi znajomymi. W planach rozrywki przewidziano również regenerację sił w formie mini gier. Będą tez globalne rankingi na najlepsze Mirmiłowo w Internecie (na smartfonie lub tablecie…).

We wczesnym dostępie otrzymamy rozgrywkę w single playerze, podstawowe mechaniki rozgrywki, wybrane mini gry oraz zadania stanowiące samouczek. W ramach zaplanowanych aktualizacji zostaną dodane zadania poboczne oraz osiągnięcia. Tryb multiplayer pojawi się dopiero w pełnej wersji gry, wraz z NPC-ami, zadaniami fabularnymi, większym wyborem budynków oraz dodatkowymi mini grami.