MFKiG po rocznej, wymuszonej pandemią bytności w internecie powraca do fizycznej postaci. Ogłoszono właśnie program wydarzenia.

Na festiwalu pojawi się czołówka polskich twórców komiksowych, w tym m.in.: Grzegorz Rosiński, Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki, Maciej Pałka, Tobiasz Piątkowski, Bartosz Sztybor i Przemysław Truściński.

Autografy rozdawał będzie też doskonale znany naszym czytelnikom Michał Śledziński (a warto wspomnieć, że jego Komiks dla Pixela został przez organizatorów nominowany do tytułu Najlepszego albumu komiksowego roku 2021).

Graczy szczególnie zainteresować powinno spotkanie z twórcami The Witcher: Monster Slayer (sobota, godz. 14.00). Do dyspozycji miłośników elektronicznej rozrywki oddana zostanie także bogata strefa gier konsolowych i komputerowych (z silnie obecnym akcentem „retro”).

Kolejny element festiwalu to strefa gier bez prądu – spotkania z projektantami, twórcami i wydawcami planszówek, które poprowadzą autorzy youtube’owe kanału PoGraMy TV. W strefie także: starsze i nowsze planszówki (w tym prototypy), RPG-i, turnieje i warsztaty.

Ponadto oczywiście stałe punkty programu: strefa targowa, konkurs na krótką formę komiksową, wystawy, cosplay, kącik dla miłośników mangi i Gwiezdnych Wojen.

A wszystko to już 2 i 3 października w łódzkiej Atlas Arenie (al. Bandurskiego 7, tuż obok dworca Łódź Kaliska).

Bilety, informacje praktyczne i szczegółowy program wydarzenie są dostępne na stronie MFKiG.