Howard Philips Lovecraft misternie budował ze słów grozę, dając podwaliny do jednej z najbardziej imponujących mitologii. Od jutra (24.09.2021 r.) i my będziemy mogli spróbować swoich sił mierząc się z Dagonem – grą polskiego studia Bit Golem. Dodajmy dla pełnego obrazu: dostępną za darmo.

Przed nami przeprawa przez otchłań szaleństwa, zbudowana na kanwie opowiadania H. P. Lovecrafta pod tym samym tytułem. Nie wiemy co wyniknie z prób zagłębiania się wątłych, ludzkich umysłów w niewysłowionej grozie mitologii Cthulhu, niemniej podróż ta może skończyć się obłędem. Zostaliście ostrzeżenie. W Dagonie odgrywamy rolę byłego oficera statku, zarazem morfinistę. Na tej bazie szykuje się podróż w stronę plugawych stworzeń, oczekujących gdzieś na upiornej wyspie. Autorzy obiecują nam wierną adaptację opowiadania Lovecrafta i około 30 minut rozgrywki, w oprawie audio opowiadanej głosem lektora i w pełnym 3D (niebawem w formie aktualizacji mamy otrzymać także obsługę gogli VR).

Niewątpliwie to dobra okazja, by jeszcze raz (bądź po raz pierwszy) odkryć w formie wizualnej opowieści 3D świat Cthulhu. Do zabawy potrzebny będzie kontroler (gra nie obsługuje klawiatury), a zanim zdecydujemy się na zakup – możemy spróbować swoich sił w wersji demo, dostępnej na Steamie. Wraz z premiera gry przewidziano również wydanie odpłatnego DLC The Eldritch Box (m.in. audiobook oraz e-book ilustrowany screenshotami z gry), który zasili budżet studia Bit Golem.