Deweloper Peter Jurkovský mający już na swoim koncie dwuwymiarową platformówkę przedstawiającą losy Janosika – legendarnego zbójnika – projektuje kolejną grę o słowackim Robinie Hoodzie.

Tym razem będzie to przygodówka akcji, w której wyruszymy w szabrowniczą podróż do dziesięciu zamków skrywających w sobie bogactwa. Jak wiadomo, nasz bohater znany jest z okradania szlachty i z rozdawania łupów biednym oraz potrzebującym. Głównym celem Janosika w uniwersum gry będzie więc zdobycie odpowiedniej ilości złota dla mieszkańców wioski. Aby tego dokonać przedrzemy się przez zasieki oddziałów wojsk złożonych ze sług magnaterii i rozwiążemy zagadki środowiskowe. W międzyczasie zapoznamy się z faktami historycznymi oraz poznamy powód, dla którego Juro postanowił obrać drogę prowadzącą do słowackich zamków. Gra będzie zawierała najprostszą formę elementów RPG w postaci ulepszania umiejętności Janosika poprzez podział (na kategorię zdrowia, wytrzymałości, siły ataku i szybkości) otrzymanych punktów. Zdobędziemy je wówczas, gdy uda nam się zebrać potrzebne zasoby, takie jak monety, jedzenie, wodę i ważne dokumenty oraz uwolnić przetrzymywanych zbójników.

„Bycie twórcą gier indie to piękna rzecz, w zasadzie spełnienie moich marzeń. Ma to jednak jeden haczyk. Mianowicie, jesteś tylko kroplą w morzu innych gier na Steamie i innych platformach. To walka o to, aby Twoja gra została zauważona, a jeśli nie masz funduszy na jej promocję, istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zauważony przez większą liczbę osób.” – Peter Jurkovský, projektant gry

Juro Janosik ma pojawić się w 2021 roku na komputerach PC. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.