Ostatnio tak dobry, animowany zwiastun zachęcał do zabawy w Carriona. Teraz Jupiter Hell straszy nas mroczną kreskówką i ciężką atmosfera oraz zombiastycznie demonicznymi przeciwnikami.

Szykuje się zabawa w kosmicznego marine, walczącego przeciw przeważającym siłom demonów (skąd my to znamy). Jednak walka z zombiakami i demonami, klasyczną bronią, railgunami, strzelbami i piłą łańcuchową ma toczyć się w stylu lepiej znanym wielbicielom roguelike’ów, jak na przykład Doom, the Roguelike z 2002 roku (obecnie znany pod nazwą DRL). A to oznacza klasyczną, turową rozgrywkę w świecie obserowowanym z góry, w rzucie izometrycznym. W Jupiter Hell odnajdziemy podstawowe mechaniki znane z roguelike’ów, od proceduralnego generowania poziomów proceduralnych, przez permanentną śmierć i wysoką brutalność rozgrywki. Słowem – umieraj i ucz się na własnych błędach.

Piekło na Jowiszu ma otworzyć swoją czeluść 5 sierpnia 2021 roku, jednocześnie na Steamie, GOG-u i Humble (z 20-procentrową zniżka dla podgrzania emocji). Za stworzenie gry odpowiada studio ChaosForge. Wydawcą jest Hyperstrange.