Sega traktuje sprawę poważnie – Pierre Taki przestaje być Kyohei Hamurą.

Japonia jest krajem, gdzie tolerancja dla używania narkotyków jest zerowa i stanowi poważny problem wizerunkowy nie tylko dla osób, ale też powiązanych z nimi firm. O tym, jak poważnie podchodzi się do sprawy przekonał się Pierre Taki, jeden z aktorów głosowych ze spin-offu Yakuzy, Judgment. Taki został zatrzymany przez policję, która otrzymała donos, że zażywał kokainę, a reakcją wydawcy, Segi, było wstrzymanie sprzedaży gry, w której występował na terenie Japonii.

Teraz firma przyznała się oficjalnie, że postać Taki’ego, Kyohei Hamura, zostanie zmodyfikowana, by usunąć wszelkie podobieństwa do problematycznego aktora. Ogłoszono też, że wszelkie materiały promocyjne związane z tą postacią zostaną usunięte z oficjalnych kanałów i powrócą po wprowadzeniu zmian. To nie pierwszy raz, gdy wydawca zdecydował się na taki krok – przy okazji remastera Yakuzy 4 zmieniono jedną z głównych postaci, Masayoshiego Tanimurę, gdy grający go w wersji z PlayStation 3 spotkał się z podobnymi zarzutami.

Wygląda na to, że zmiany nie mają wpływu na planowaną datę premiery na zachodzie – gra ukaże się 25go czerwca. Nie wiadomo czy (lub kiedy) gra pojawi się na PC.