Podróż to tytuł, który debiutował w marcu 2012 roku. To właśnie wtedy amerykańskie studio Thatgamecompany wydało cyfrową produkcję, która po dziś dzień nie schodzi z ust zainteresowanych tą niebanalną… podróżą. A jest taką nie tylko ze względu na komunikację pomiędzy postaciami (wszak nie można komunikować się za pomocą mowy, a jedynie muzyki skomponowanej przez Austina Wintory’ego, bynajmniej niebędącej tłem opisywanej gry), ale również ze względu na próbę stworzenia więzi emocjonalnej pomiędzy graczami, całkiem dla siebie anonimowymi [ten sam zabieg stosowany jest w najnowszej grze Thegamescompany – Sky: Children of Light – przypis red.] .

Gra ukazała się dotychczas na PlayStation 3, PlayStation 4 i komputerach osobistych (Epic Game Store), zarówno w wersjach cyfrowych jak i pudełkowych, ale na Steamie jeszcze nie gościła. Tymczasem data jej premiery w serwisie Gabena ustalona została na 11 czerwca 2020 roku. Już niebawem, wszystkim ponownie zainteresowanym odświeżeniem starego hitu (lub wypróbowaniem tego zjawiska z pogranicza gier i poetyki budowanej dźwiękiem i obrazem), będzie dane przemierzać pradawny, intrygujący świat, szybując ponad zagrzebanymi w piasku ruinami i odkrywać pradawne tajemnice.

Wydania gry podjęło się Annapurna Interactive, mające w swoim portfolio takie produkcje jak Gorogoa, What Remains of Editch Finch, florence oraz Flower.