Oto historia stara jak gry komputerowe. Kolejny śmiałek zapuszcza się w labirynty komnat, by zdobyć drogocenne klejnoty i wieczną chwałę. Tym razem jednak nie będzie wykazywał się refleksem i zręcznością. By zwyciężyć, musi ruszyć głową!

W podobne gry też już oczywiście graliśmy, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wolny wieczór lub dwa spędzić przy Jewel Warehouse 2 – łamigłówce dla Amstrada CPC. Będzie to czas dobrze wykorzystany.

Bohaterka penetruje kolejne plansze-etapy (a tych jest aż 50) i przemieszczając się po piętrach korytarzy dzięki systemowi drabin, zbiera diamenty. Jeśli zbierze wszystkie i dotrze do wyjścia – przechodzi do kolejnego etapu. Jeśli zablokuje się lub wyczerpie limit czasu – może spróbować jeszcze raz, gra bowiem nie stresuje gracza limitem żyć.

Zabawę urozmaicają bomby, platformy, przełączniki i drzwi, manewrowanie którymi otwiera dostęp do zablokowanych wcześniej miejsc. Nie jest więc nudno, a z plusów wymienić warto także estetyczną oprawę graficzną i wpadające w ucho, minimalistyczne motywy muzyczne.

Do pełni szczęścia brakuje chyba tylko edytora poziomów, który pozwoliłby na męczenie znajomych własnymi zagadkami, gdy pokonamy już te przygotowane przez autora.

Grę można bezpłatnie pobrać z forum CPCWiki.