Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Do Europy zmierza kompilacja gier z tej serii, zawierająca wydany w 2016 roku hit Kingdom New Lands oraz Kingdom Two Crowns, którego premiera miała miejsce dwa lata później.

Co więcej, to kompozycja pełna, zawierająca również dodatek Dead Lands, nawiązujący do gry Bloodstained: Ritual of the Night.

Nie musisz być oczywiście fanem wspomnianej produkcji, ale warto byłoby abyś doceniał siłę pixel artu, gdyż właśnie w tej konwencji utrzymany jest zapowiadany tytuł. Co więcej, wyróżnia się nie tylko wpadającym w ucho soundtrackiem, ale i mechaniką sprowadzającą się do wciskania 3 przycisków na krzyż (dosłownie!). Minimalizm to pełną gębą, tak w sterowaniu, jak i prezencji.

W grze wcielisz się w postać monarchy, którego głównym celem jest nadzór nad rozrastającym się królestwem oraz ochrona lojalnych poddanych. Za dnia przemierzał będziesz swoje ziemie na swoim wierzchowcu, rekrutując żołnierzy, doglądając budowy powstających kwater oraz zbierając cenne surowce; nocą natomiast stawisz czoła hordom przeciwników. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na zarządzaniu funduszami, przydzielaniu zadań rekrutom, budowaniu lub ulepszaniu powstałych struktur oraz odblokowywaniu nowych wierzchowców i postaci niezależnych.

Ta mikrostrategia polana dla niepoznaki sosem z dużej ilości pikseli zagości na PlayStation 4, Xboksie One i Switchu już 9 lipca. Wydania tytułu podjął się Microids SA.