Intellivision Entertainment LLC planował nieco wcześniejszą premierę swojej konsoli, nawiązującej do klasycznych modeli Intellivision wzornictwem i nietypowymi kontrolerami.

Ostatecznie, po zmianach wywołanych pandemią – Intellivision Amico mamy zobaczyć jesienią tego roku, czyli na święta będziemy już grać. Obok sześciu gier dostarczanych podstawowym pakiecie wraz z konsolą, dostępnych będzie około 30 ekskluzywnych gier Amico w wersjach cyfrowych i fizycznych, a także dodatkowe akcesoria. I uwaga – wszystkie gry będą zlokalizowane – otrzymamy napisy w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim i holenderskim.

„Nie mieliśmy innego wyboru po tym, jak Covid-19 pokrzyżował plany ogólnoeuropejskiej trasy PR zaplanowanej na luty. Z powodu przedłużenia lockdownów i zakazów podróżowania, musieliśmy także odwołać zaplanowane na marzec pokazy w centrach handlowych. Dlatego właśnie, razem z partnerami i naszym wyłącznym dystrybutorem Koch Media widzimy, że premiera Amico w drugiej połowie roku się uda.” – Hans Ippisch, President of European Operations w Intellivision Entertainment

Intellivision Entertainment Europe GmbH z siedzibą w Norymberdze jest odpowiedzialna za stworzenie 20 ekskluzywnych tytułów Amico w całej Europie (w tym w Niemczech, Włoszech i Danii). Wśród nich: Intellivision Skiing, Intellivision Farkle, Shark! Shark! oraz Cornhole – to cztery z sześciu preinstalowanych gier. Ogólnoeuropejska klasyfikacja wiekowa sześciu dodawanych gier została już przyznana: pakiet “Amico Pack-in” ma rating PEGI 7.