Na Kickstarterze właśnie trwa zbiórka funduszy na drugą edycję gry fabularnej The One Ring, dla której tłem wydarzeń jest Śródziemie stworzone przez J.R.R. Tolkiena.

Kampania, która wystartowała 11 lutego już osiągnęła wszystkie określone na starcie progi finansowe, a kwota zbiórki (w momencie przygotowania materiałów) zbliżała się do 2 milionów złotych (przy wsparciu ponad 4 200 osób). Stworzony przez Free League Publishing system RPG cieszy się dużą popularnością (od momentu wydania w 2011 roku pierwszej edycji The One Ring), dla której podstawą, ma się rozumieć, jest niezwykły, spójny świat Hobbita i Władcy pierścieni.

Nie jest więc zaskoczeniem, że obecna kampania zyskała tak duże zainteresowanie. Znów będziemy mogli wkroczyć do świata w Trzeciej Erze, w zaktualizowanym świecie zasad The One Ring, wydanym w twardej oprawie i przy współudziale graczy oraz ich sugestii. Sam wygląd świata gry został całkowicie odświeżony, a współtwórcą drugiego wydania The One Ring jest Francesco Nepitello oraz zespół Free League Publishing, który ma na swoim koncie takie gry fabularne, jak Alien, Forbidden Lands i Tales from the Loop.