Daedalic Entertainment wraz z Mousetrap Games szykują się do wydania mikstury gry strategicznej, tower defense oraz układanek do rozwikłania. Premierę gry na PC oraz Switchu przewidziano na 20.10.2021 r., natomiast demo gry będzie dostępne już 1 października w ramach Steam Next Fest.

Rzecz dzieje się w zatęchłych czeluściach piwnicy rodziców, gdzie młody Victor próbuje odkryć tajemnice ukryte pod jego domem. W tajemniczej księdze brakuje stron, na dodatek w zapiskach pojawia się Dracula. Victor stanie twarzą w twarz z paskudnymi stworzeniami, ukrywającymi się w cieniu i będzie musiał trzymać je z dala od tajemniczego Sarkofagu.

Jars to strategiczna opierająca się na rozwiązywaniu zagadek i elementach tower defense. Aby osiągnąć swój cel, gracze będą musieli rozbić słoiki zaśmiecające piwnicę. To, co w nich czeka, jest zawsze zagadką i zmusi graczy do dostosowywania się do zmieniających warunków rozgrywki. Na pierwszy rzut oka Jars kopiuje schemat rozgrywki znany z przebojowego Plants vs. Zombies, ale w zgrabnej, nieco ponurej oprawie graficznej nawiązującej do filmów animowanych Tima Burtona. Aby obronić sarkofag gracze muszą rozmieścić swoje sługi i przedmioty (komary, żołędzie i jeże), które zniszczą każdy słoik i pokonają potworności pełzające po piwnicy. Dobranie idealnej strategii przez wybór wojowników i połączenie ich z odpowiednimi przedmiotami to klucz do zwycięstwa w walce.