Pięknie prezentująca się mikstura akcji, żywych barw i dużych pikseli powędruje na nasze ekrany już 21 marca 2022 r. Tradycyjnie będziemy dbać o losy świata, tym razem w formie platformówki 2.5D, zrealizowanej przez studio Grimbart Tales.

Do premiery zaledwie miesiąc, gra wskoczy na ekrany PC na GOG oraz Steamie w formule uwielbianej przez zwolenników metroidvanii. W zapadającą w pamięć podróż wyruszymy w skórze Itory, zwiedzając egzotyczny świat Nahucan, pełen dziwnych, zamaskowanych istot, odkrywając tajemnice straszliwej plagi, która nawiedziła krainę i jej mieszkańców. Przy okazji ujawnienia daty premiery – twórcy prezentują nam również kolejny zwiastun filmowy, zawierający fragmenty rozgrywki i potyczek bossami.

Itorah niewątpliwie zachwyca stylem i dynamiką rozgrywki, a także malowniczym otoczeniem, pełnym zielonych lasów, skalistych klifów i starożytnych świątyń. Sama opowieść nie jest już tak barwna, to zabarwiona tragedią, słodko-gorzka historia o poświeceniu i stracie. Wraz z inteligentną bronią – toporem o imieniu Koda, Itorah będzie podróżować przez przeklętą krainę, odkrywając jej tajemnice, opowiedziane w formie rozgrywki, walk oraz ilustrowanych przerywników filmowe. Gdzieś po drodze być może spotkamy dziwaczne postacie, które wspomogą Itorah w jej misji. Bo przecież (jak mówi stare powiedzenie): „Prawdziwym skarbem są przyjaciele, których poznajemy po drodze.”