Na rynku gier pojawiało się bardzo dużo tytułów o Drugiej wojnie światowej, natomiast znacznie mniej tych, które sięgają do czasów I wojny.

Deweloperzy ze studia M2H przygotowują ciekawy tytuł – Isonzo ma być pierwszoosobową strzelanką, której akcja będzie się toczyć podczas I wojny światowej. Warto zaznaczyć, że M2H specjalizuje się właśnie w takich grach, ich wcześniejsze produkcje to Verdun oraz Tannenberg, więc studio czuje się komfortowo w realiach Pierwszej wojny światowej. Czego gracze mogą się spodziewać po Isonzo? Walki o śmierć i życie w pięknej scenerii Włoch.

„Włoski front był dla nas idealną okazją do stworzenia naszej serii gier z okresu I wojny światowej, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Działania wojenne w Alpach umożliwiły wprowadzenie wielu nowych mechanik do serii, wraz z konfliktem pomiędzy siłami włoskimi oraz austro-węgierskimi.” – Matt Hergaarden, współzałożyciel M2H

Podsumowując, Isonzo to możliwość toczenia walk w górach oraz duże przywiązanie do faktów. Gra powinna nas ujmować autentyczną atmosferą, dobrze odwzorowanym uzbrojeniem i pozostałymi elementami ekwipunku, a także mundurami. Nie podano jeszcze konkretnej daty premiery, wiadomo jednak, że gra ma trafić na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i X.