Końcówka zimowej wyprzedaży gier w GOG przynosi nam rozrywkę z piekła rodem. Do środy, 5.01.2022 r., do godziny 15:00 możemy za darmo dodać do swojej biblioteki grę Iratus: Lord of the Dead w wydaniu Standard edition.

W Iratus: Lord of the Dead  będziemy prowadzić do boju siły ciemności, jako tytułowy nekromata, więziony przez tysiące lat, teraz wolny i żądny krwi. W szeregach wojsk Iratusa odnajdziemy szkielety, zombie, banshiee i innych nieumarłych – powstających ma się rozumieć po wskrzeszeniu poległych przeciwników. Wraz z rozbudowa armii zadbamy również o stworzenie przytulnej, podziemnej siedziby, pełnej korytarzy, katakumb i… potyczek z górnikami (wspieranymi przez alchemików), żądnymi skarbów krasnoludami, czy zwyczajnymi najemnikami.

Iratus łączy w sobie cechy gier taktycznych, strategicznych oraz roguelike. Do naszej dyspozycji otrzymamy 19 typów jednostek (każda z sześcioma unikalnymi umiejętnościami), złożony system taktycznej walki oraz drzewka wiedzy alchemicznej, magicznej, gniewu i zniszczenia do rozwoju za zdobyte punkty doświadczenia. Warto pamiętać o tym, że służący nam nieumarli… giną bezpowrotnie w potyczkach, a głosu Iratusowi użyczył Stefan Weyte – znany nam już z odgrywania roli Caleba w Blood.