Otrzymaliśmy zwiastun gry VR, w której ruszymy do boju z niezliczoną gromadą zabójczych robotów, w przerwach rozwiązując ciekawe zagadki.

Into The Darkness VR to gra typu action adventure, która pod względem fabularnym jest opowieścią o ludzkości próbującej osiągnąć nieśmiertelność poprzez przenoszenia świadomości do maszyn. Twórcy gry zwracają jednak uwagę na to, że transhumanizm w takim wydaniu może być czymś niebezpiecznym. Jeden źle przeprowadzony eksperyment jest w stanie doprowadzić do tragedii. Wysłany do ośrodka badawczego agent Frank ma ocenić sytuację i odkryć dlaczego utracono kontakt z naukowcami. Gracze będą musieli rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki, a także podejmować się walki z niebezpiecznymi przeciwnikami. Tytuł jest tworzony z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości, co przełoży się na swobodę w zakresie interakcji z przedmiotami i środowiskiem. Twórcy informują, że zadbali o dopracowaną symulację fizyki obiektów.

Premiera gry została przewidziana na 2021 rok. Więcej informacji na temat Into The Darkness VR znajduje się na oficjalnej stronie Steam.