Czytacie sporo pomiędzy kolejnymi podróżami do krain gier wideo, prawda? Nawet nie muszę pytać – bo przewiduję odpowiedź na to pytanie. Dlatego z zasłyszanych wieści staram się Wam polecić zbiór opowiadań Interwencja informatyka – wydany w formie bezpłatnego e-booka, w ramach cyklu Zapomniane sny (do tej pory mogliśmy sięgnąć po zbiory opowiadań W głębi snów oraz Granice Nieskończoności).

Trzeci z e-booków, dostępnych w formie charityware – co oznacza: pobierz za darmo e-booka, a autorzy projektu proszą jedynie o odwiedzenie strony Fundacji Sarigato oraz wpłacenie darowizny na jedną z aktualnych kampanii – Hakersi.pl, czyli działania na rzecz walki z wykluczeniem cyfrowym dzieci z uboższych rodzin oraz KarmimyPsiaki.pl – czyli wsparcie schronisk dla bezdomnych zwierząt. Nie ma przymusu i z góry określonych kwot wpłat. Organizatorzy zamieszania związanego z wydaniem e-booka nie są członkami Fundacji Sarigato, wspierają ją, uznając, że robi coś fajnego i ważnego.

Wypada jeszcze wspomnieć o samej Interwencji informatyka. To zbiór 20 opowiadań ujętych w bardzo krótkich formach – połowa opowiadań jest krótsza niż 4096 słów, wiele z nich ma mniej niż 1024 słowa. Zbiór opowiadań zawiera audiodeskrypcję okładki, a tytuł antologii zdradza jej treść – opowieści dzieją się gdzieś na styku komputerów, SI i ludzi. Interwencję informatyka możemy pobrać na stronie projektu w formacie PDF, mobi lub ePub.