Dzisiaj w polskim studiu Ovid Works poleje się szampan. Nawet jeśli przedwczesny w ujęciu finansowym, będzie on zwieńczeniem wielu miesięcy prac nad tytułem, który umożliwi wirtualny lot w kosmos.

Jeśli fabuła, a nie eksploracja i otwarte światy są dla Ciebie cenniejsze w grach wideo, w chwili swojej premiery Interkosmos 2000 zaoferuje graczom tryb opowieści przeplatanej najróżniejszymi wyzwaniami, a jeżeli posiadasz w domu gogle VR Quest 2, a od najmłodszych lat dziecięcych zawsze chciałeś poczuć się jak astronauta, lepszej okazji ku temu nie będzie.

W najnowszej produkcji Ovid Works będziesz mógł kontrolować systemy nawigacji, dokować do stacji kosmicznych czy zarządzać ogromnymi silnikami, co jak pewnie się domyślasz, nie należy do najłatwiejszych zadań. Mało tego, jeszcze dzisiaj wieczorem siedząc wygodnie na kanapie, ominiesz nacierające w Twoim kierunku asteroidy i przeżyjesz wirtualny lot nad Ziemią.

Co bardzo przyjemnie zaskakuje to ręcznie malowana kosmiczna kapsuła i zaimplementowany dźwięk przestrzenny. Chociaż taka forma stylistyki nie do końca pasuje do poważniejszego języka produkcji, bardzo przyjemnie konsumuje się ją na zamieszczonym powyżej trailerze. Jedyne co w tym momencie zastanawia to potencjalnie wysoki próg wejścia; mnogość wskaźników, dźwigni i przyrządów nawigacyjnych niejednego mogą odstraszyć. Gra dostępna będzie do nabycia w oficjalnym sklepie Meta Quest za 19,99 USD (około 95 PLN) już dzisiaj, od godziny 19:00.