W najnowszych materiale dotyczącym Star Citizena gracze mogą zobaczyć Orison Industrial Platform i posłuchać o procesie tworzenia skafandrów.

Cloud Imperium Games opublikowało nowy materiał z informacjami na temat Star Citizena. Seria o nazwie Inside Star Citizen przypomina dzienników deweloperów – twórcy opowiadają o postępach prac i udzielają komentarzy na różne tematy. Materiał zaczyna się od wzmianki na temat kombinezonów, więc można dowiedzieć się czegoś więcej na przykład o tak zwanym heat suit, czyli skafandrze chroniącym przed ekstremalnie wysokimi temperaturami. Interesujące jest między innymi to, jak Jeremiah Lee opisuje jeden z pomysłów dotyczący specjalnych otworów wentylacyjnych. Gdyby gracz doświadczał zbyt dużego wzrostu ciepła wewnątrz skafandra, wtedy mógłby wcisnąć przycisk do natychmiastowego chłodzenia, a to w efekcie wyrzuciłoby wokół niego spore ilości pary. W kolejnej części materiału dowiemy się m.in. o nowej strefie lądowania nazwanej Orison. Jest to swego rodzaju miasto w chmurach, które znajduje się na gazowym gigancie Crusader. Najnowsze Inside Star Citizen: Armor Bearer trwa prawie 15 minut i jest pełne interesujących faktów na temat gry. Osoby zainteresowane wciąż powstającą i jedną z najdroższych gier w historii elektronicznej rozrywki na pewno dowiedzą się czegoś nowego z kolejnego odcinka Inside Star Citizen.

Star Citizen to sieciowy symulator lotów kosmicznych, którego projektantem jest Chris Roberts, twórca serii Wing Commander. Początki projektu sięgają 2011 roku, lecz gra nadal jest w trakcie produkcji.