Malowana jak za (bardzo) dawnych lat, na marginesach i krawędziach ksiąg strategia, dla której inspiracją były średniowieczne manuskrypty pojawi się na Steamie w Early Access oraz w Xbox Game Preview zimie 2022 r.

Malowane kolorowymi atramentami potyczki mają dowieść, że w piórach tkwi potęga, a Yaza Games tworzy uroczą grę, w której udział wezmą mityczne stworzenia, człekokształtne bestie i osobliwe rysunki, czyli średniowieczne fantazje, przeniesione na ekrany komputerów i konsol. W tym jakże stylowym, średniowiecznym otoczeniu pełnym manuskryptów ruszymy do walki w turowych bitwach strategiczne, w których to nawet króliczy ogon może okazać się groźniejszy od miecza.

W Inkulinati wcielimy się w potężnego władcę Żywego Atramentu – tak zwie się magia, która ożywia ilustracje na książkowych kartach gry, stanowiących dwuwymiarowe pola bitewne, pełne atramentowych stworzeń, które realizują polecenia swoich władców. Przewagę w walce ma nam zapewnić gromadzenie atramentu i zarządzanie naszym bestiariuszem oraz umiejętne wykorzystanie zasobów. Podczas rozgrywki odblokujemy nowe postacie i umiejętności, a będą one… zaskakujące. Oprócz pośredniego udziału w starciach – również sami Inkulinati uderzą we wroga, ustawią przeszkody lub przemieszczą wojowników. W Inkulinati przewidziano tryb kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza oraz potyczki w kanapowym trybie lokalnym. Uwaga – mapy, na których będą toczyć się batalie również wpływają na przebieg pojedynków.