Wiemy już o planach wydania przez Daedalic Entertainment Glitchpunka oraz Hidden Deep. Teraz do puli gier w tegorocznym portfolio niemieckiego wydawcy dochodzi jeszcze Inkulinati, Fling to the Finish oraz Life of Delta. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Hidden Deep doczeka się trybu zabawy w kooperacji.

Inkulinati to strategia opracowana przez studio Yaza Games, z niezwykła oprawą graficzną, gra, o której kampanii na Kickstarterze już wspominaliśmy. Szykują się też ciekawe wyścigu Fling to the Finish, tworzone przez SplitSide Games , w których współpraca pomiędzy graczami będzie kluczowa oraz przygodówka point and click Life of Delta studia Airo Games.

Pierwszy z tytułów – Inkulinati – to nieszablonowa strategia, w której grafika została zainspirowana średniowiecznymi, europejskimi manuskryptami. Tym razem to my walczymy, posługując się żyjącym inkaustem, chwytamy za pióra i tworzymy najwspanialszego Inkulinati wszech czasów!

Fling to the Finish to oparta na współpracy gra wyścigowa, w której członkowie drużyny są połączeni rozciągliwą liną. Partnerzy muszą ściśle współpracować, manewrując dwiema postaciami, które podskakują, odbijają się i turlają, aby dotrzeć do mety. Żądni wyzwań gracze mogą nawet korzystać w grze Fling to the Finish ze wspólnego kontrolera.

Akcja Life of Delta toczy się w rozległym postapokaliptycznym świecie, pełnym interesujących postaci i zajmujących łamigłówek. Bohaterem opowieści jest Delta – niewielki robot serwisowy, który tak jak wszystkie inne roboty walczy o przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku. Pewnego dnia musi wyruszyć w podróż, aby odnaleźć zaginionego przyjaciela, przemierzając 25 pięknie zaprojektowanych poziomów i 50 mini gier.

Inspirowana GTA 2 i cyberpunkiem Glitchpunk również zaprezentowano na nowym zwiastunie:

Podobnie – doczekaliśmy się nowej prezentacji Hidden Deep z trybem kooperacji:

(i po cichu liczymy, że to zgrabne dzieło stworzone przez polski zespół w końcu doczeka się finalnej wersji)