W tym roku, w dniach 13-15.12.2019 r. warto skierować przeglądarki pod ten adres, by przez trzy dni śledzić transmisję przygotowaną przez graczy i wziąć udział w zbiórce funduszy na cel charytatywny. Wszystkie przekazane przez widzów wydarzenia fundusze trafią na konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Łączna suma dotychczasowych zbiórek charytatywnych, zorganizowanych przez firmę NVIDIA zamyka się w kwocie 250 tysięcy złotych, a fundusze zasiliły konta Kliniki Budzik (wybudzającej osoby pogrążone w śpiączce), kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei, fundacji DKMS (skupiającej potencjalnych dawców szpiku) oraz Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni widząc zaangażowanie graczy oraz znanych osób ze świata gamingu. Kolejny raz pokażmy światu jak wspaniałą społecznością są gracze. Dzięki tej akcji jesteśmy w stanie realnie zmienić świat na lepsze. Napędza nas prosty cel – niesienie pomocy tym którzy jej potrzebują.” – Wojciech Łaszczak, Brand Manager z firmy NVIDIA

O tym, że potrzeby są ogromne, przekonuje nas wypowiedź Joanny Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia ubogich:

„Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia. Ludzie w tym wieku nie mają już z reguły znajomych lub przyjaciół, a wielopokoleniowe rodziny są już w naszym kraju rzadkością. Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce.”

Zbiórce funduszy, prowadzonej przede wszystkim w dniach 13-15.12.2019 r. będzie towarzyszyła 60-godzinna transmisja wideo, podczas której zobaczymy znanych graczy i e-sportowców (m.in.: Bonkol, Niklaus, Jankos, Nervairen, Seto, UrQeen, Ewron, Hipnoza, Rojo, Izak, Leh, Snoower, Megson, Lariss, szczurek, Tips, CTSG, SuoShibo, Łozo, Bandit, Ewron, Pasha, Kubon, Arquel, Slayproxx, Tybek, Niedaradek, Kobieta_Demolka, EmiGiercuje, Tadek Zieliński, IzakoBoars, Mad1, Tuttek, Pago i Saju). Start transmisji o godzinie 10:00 13 grudnia, koniec o północy trzeciego dnia. Zbiórka jest wspierana przez aukcje internetowe laptopów, z których część zysku zostanie przekazana na cele Stowaryszenia. Harmonogram transmisji oraz odsyłacze do aukcji znajdziemy na tej stronie. W tym roku inicjatywę zbiórki charytatywnej, zorganizowanej przez firmę NVIDIA wspiera marka OMEN.