Ratalaika Games wraz z Woblyware ogłaszają swoją nową produkcję. Infestor to gra logiczna połączona ze zręcznościową platformówką.

Infestor da nam okazję wcielić się w postać malutkiej, obcej formy życia. Problem jest taki, że niewielki zielony organizm bez kończyn nie wydaje się być szczególnie straszny. Co więcej, taka istota nie potrafi dobrze skakać, nie ma zbyt dużych zasobów siły, a jakby tego było mało – brakuje jej nawet kończyn. Zatem dlaczego po wcieleniu się w takiego bohatera, mielibyśmy podejmować jakiekolwiek próby inwazji ludzkiej kolonii? Okazuje się, że pozornie niegroźna forma życia ma asa w rękawie – jest w stanie przejmować kontrolę nad ciałami przypadkowych osób. Ta umiejętność sprawia, że każdy napotkany człowiek może zwiększyć możliwości naszego zielonego ufoludka. Po zdominowaniu jakiejś osoby, będziemy mogli przesuwać ciężkie przedmioty, skakać znacznie wyżej, a czasem nawet korzystać z broni palnej. Infestor jest względnie prostą grą, którą charakteryzuje pixelartowa oprawa graficzna.

Premiera tytułu jest przewidziana na 7 maja 2021 roku, a gra trafi na konwole Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series S i X, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.