Kolejna darmowa gra, przedstawiona przez galaFreebies to Lumber Island – That Special Place. Bez wątpienia to przygodówka z niezłą oprawą graficzną, w której najważniejszy cel to przetrwanie.Słowem gra dla ludzi o mocnych nerwach, którzy nie podskoczą w fotelu na widok wyłaniającego się z cienia… (spoiler mode off).

Wyspa Drwali swoją nazwę zawdzięcza rzadkim gatunkom drzew, które pozyskiwano w latach 70. Po bezcenne drewno nabywcy często przyjeżdżali osobiście, Lumber Island stała się nie tylko miejscem pracy dla drwali lecz również celem wycieczek turystycznych. Kiedy odkryto złoża ropy, znajdujące się pod wyspą, do pracy przystąpiły firmy wydobywcze – sielankowy krajobraz turystyczny zmienił się raz na zawsze, a urokliwa do tej pory Wyspa Drwali wyschła, zmarniała.

Dotychczasowi mieszkańcy opuścili ten niegdyś zielony skrawek ziemi. Nasz główny bohater trafia na Lumber Island na łodzi ratunkowej. Jedyne co pamięta to wyśmienitą zabawę na turystycznym jachcie. Od tego momentu zostaje gościem dawno opuszczonej wyspy. W mroku spowijającym świat kryje się jednak coś jeszcze. Coś, co sprawi, że przypadkowa podróż na Lumber Island już za chwilę zmieni się w walkę o przetrwanie.

Lumber Island – That Special Place to horror ubrany w szaty zręcznościowej przygodówki. Po pierwsze musimy przetrwać. Po drugie odnaleźć nocą przedmioty, które ułatwią nam to zadanie. Po trzecie będzie trzeba kogoś unikać. Po czwarte – jakoś wydostać się z wyspy. Ta zrealizowana w 2015 roku przez niezależne studio DeanForge zabawa w przetrwanie intryguje, czaruje dobrą oprawą graficzną i zmusza do eksploracji otoczenia. Serwis IndieGala udostępnił Lumber Island w wersji pozbawionej DRM, jako archiwum ZIP do pobrania (ok. 1,1 GB). Minimalne wymagania gry to dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 2 GHz, 2 GB RAM i karta graficzna z 0,5 GB VRAM zgodna z DirectX 9.0c. No i mocne nerwy. Bo im dalej, tym straszniej.