Rekonstrukcje trzech gier tekstowych z lat 1988-89 w wersji dla przeglądarek internetowych powstały w związku z wystawą organizowaną przez czeski Instytut Historii Współczesnej. Dzięki staraniom Jaroslava Švelcha, Martin Kouby i Jana „Yuffie“ ​​Kilianová dziś możemy zobaczyć w pełnej krasie Odbudowę, 17.11.1989 oraz przygody Indiany Jonesa na Placu Wacława 16.01.1989 r.

Wystarczy odwiedzić stronę projektu oraz kliknąć miniaturę obrazka gry. Przyda się też znajomość języka, bo gry zachowano w niemal oryginalnej formie tekstówek, choć zostały one opatrzone nowymi grafikami (wkrótce strona serwisu ma zostać przetłumaczona na język angielski). Warto nadmienić, że w okresie komunizmu w Czechosłowacji w tamtejszych klubach komputerowych i w domowych zaciszach powstało ponad 300 gier, a około 100 000 mieszkańców połączonych sztucznie państw posiadało własny komputer pod koniec lat 80.

W grze Odbudowa naszym celem jest wysadzenie pomnika Lenina. Indiana Jones ma za zadanie przechytrzyć lub zlikwidować tajne służby i milicję, 17.11.1989 (data Aksamitnej rewolucji) to reakcja na wydarzenia z tego dnia, która debiutowała zaledwie dwa dni po zamieszkach na bulwarze Teatru Narodowego, gdzie milicja brutalnie stłumiła demonstrację.