Zakończone niedawno Realms Deep 2022 to nie tylko całkiem sensowne wydarzenie (organizaowane przez 3D Realms), ale również cykl wywiadów, prezentacje najnowszysch trailerów oraz towarzysząca całości wyprzedaż gatunku FPS na największej cyfrowej platformie służącej zakupowi gier.

Z tej okazji promowane są nie tylko perły gatunku, ale również debiutujące w Early Accessie tytuły, które w normalnych okolicznościach przyrody przykryte zostałyby przez dziesiątkami pojawiających się dziennie produkcji na Steamie. Dzięki temu możesz poznać produkcję Incision, stworzoną przez SmoothBrainDev i wydaną przez warszawski Hyperstranege, która pojawiła się na Steamie 16 września i od tamtej pory zbiera bardzo pozytywne opinie.

Tytuł o tyle to interesujący, że projekt poziomów, fabuła i oprawa graficzna zostały sprowadzone do najczystszej formy – zarówno w aspekcie wizualnym, jak i podekscytowania rozgrywką, która siłą rzeczy mocno kojarzy się z takimi tytułami jak Quake. To dosłownie retro shooter w pełnej krasie, którego docenić powinni nie tylko wielbiciele gatunku, ale również osoby kochające mroczne obrazy i niepokojące wizje. Że o industrialnych ścieżkach dźwiękowych (w tym przypadku mamy do czynienia z Frédérickiem „INI” Chicoinem – przyp. red.) nie wspomnę.