Do najbliższego poniedziałku (05.08.2022 r.), do godziny 15:00 możemy w serwisie GOG zdobyć bezpłatnie grę Immortal Redneck – strzelaninę 3D, która wyraźnie powstawała pod wpływem Serious Sama, Redneck Rampage oraz Powerslave’a

Immortal Redneck pewnie uderzy Was po oczach kanciastą grafiką, niezbyt wygładzonymi przeciwnikami i wygadanych bohaterem, z dowcipem w sam raz dla docelowej grupy wiekowej 16+ (a może i 12+).

Akcja FPS-a z elementami roguelite’a toczy się w Egipcie, będzie dużo biegania, strzelania i losowo generowanych lochów oraz uzupełniania drzewka umiejętności. Do tego permanentna śmierć i dziewięć klas postaci. Zaczyna się prawie jak w horrorze rodem ze Starożytnego Egiptu, ale z pewną domieszką rednecków. Przez jakiś wypadek pochodzący ze wsi bohater trafia do Egiptu, a tam budzi się w zmumifikowanej formie. Co się wydarzyło – dowiemy się gdzieś we wnętrzu trzech piramid pełnych potworów i bossów. Do rozwikłania zagadki przyda się ponad 50 rodzajów uzbrojenia (od broni palnej, przez broń magiczną, mitologiczną, futurystyczna, aż po broń dziwaczną, jak wyrzutnia ziemniaków). Są tez zwoje z modyfikacjami, 35 typów przeciwników, po dwóch bossów na każdą z piramid i sale do ćwiczenia umiejętności.