Wyłącznie w Japonii. Radiant Silvergun i Ikaruga to dwa tytuły strzelanin, obok których żaden fan gatunku nie przejdzie obojętnie.

Druga z nich debiutowała na automatach arcade, następnie doczekała się świetnego portu na Dreamcasta. Ikarugę (oprócz nieustającej akcji i setek pocisków na ekranie) wyróżnia system polaryzacji pojazdu. W skrócie sprowadza się on do zmiany koloru maszyny bojowej, która może absorbować energię z pocisków o takim samym kolorze, co otworzyło twórcom gry, japońskiemu studiu Treasure, drogę do włączenia do rozgrywki zagadek i labiryntów, przechodzonych właśnie z wykorzystaniem polaryzacji pojazdu.

Wyłącznie w Japonii fizyczna edycja Ikarugi na PlayStation 4 oraz Switcha doczeka się bardzo ładnego dodatku – sklep Pikii oferuje grę w zestawie z metalowym modelem pojazdu bojowego z Ikarugi – to ładna, charakterystyczna maszyna, przeznaczona do samodzielnego montażu – otrzymujemy model w postaci arkuszy blachy. Niestety nie będzie takich dodatków w edycjach europejskich i amerykańskich, a Pikii nie prowadzi sprzedaży zagranicznej. Pozostaje więc poprosić kolegów z Japonii o specjalną edycję Ikarugi, która kosztuje w Kraju Kwitnącej Wiśni ok. 45 dolarów. Premiera w Japonii 24 września 2020 r.