Wirtualny hackathon podobnie jak w przypadku poprzednich edycji umożliwi jego uczestnikom zmierzenie się z realnymi wyzwaniami.

Właśnie wystartowała rejestracja do udziału w hackathonie CuValley Hack 2023. Wydarzenie w formule online zostało zorganizowane przez KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. Podczas wydarzenia, które potrwa 40 godziny (zabawy i wytężonej pracy) jest szansa na zdobycie nagród o łącznej wartości 120 000 zł.

Poprzednie edycje CuValley Hack przyczyniły się m.in. do powstania takich projektów jak Stabilizacji pracy pieca Zawiesinowego (właśnie zrealizowanego), inne z pomysłów uczestników hackathonu właśnie są wprowadzane w życie. Trzecia edycja CuValley Hack odbędzie się w dniach 27-29 stycznia 2023 r.

„W trakcie hackathonów szukamy rozwiązań z jak największym potencjałem wdrożeniowym, jesteśmy otwarci na pomysłu spoza KGHM, gdzie wykorzystywana jest analiza danych, sztuczna inteligencja, Machine Learning czy Big Data w układach automatyki przemysłowej.” – Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas III edycji CuValley Hack uczestnicy będą mieli 40 godzin na stworzenie możliwych do zaimplementowania rozwiązań związanych z funkcjonowaniem Zakładu Wzbogacania Rudy oraz Zakładu Hydrotechnicznego. To m.in.: optymalizacja energetyczna procesu mielenia I stopnia, wirtualny estymator wielkości ziarna miedzionośnego, stworzenie systemu automatycznej estymacji poziomu wody w rzece czy stworzenie aplikacji mobilnej do agregacji danych z różnych źródeł. Przed takimi wyzwaniami staną uczestnicy wirtualnego maratonu programowania. Od samego początku uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie mentorów, którzy będą dostępni na dedykowanej platformie online przez cały czas trwania wydarzenia. Eksperci pomogą obrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiedzą, w jaki sposób podejść do tematu by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne.

„Do udziału w hackathonach organizowanych przez KGHM przyciągają uczestników nie tylko atrakcyjne nagrody, ale możliwość pracy na prawdziwych danych przemysłowych, realnych problemach i co najważniejsze perspektywa wdrożenia projektów. Przykładem tego może być projekt zespołu Data Drivers, który w I edycji hackathonu, w 2021 roku zajął pierwsze miejsce w zadaniu pt. Stabilizacja pieca zawiesinowego i właśnie miesiąc temu zakończyliśmy wdrażanie tego rozwiązania w Hucie Miedzi Głogów.” – Daniel Lichota, prezes KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.

Aby dołączyć do wydarzenia i zmierzyć się z wybranym zadaniem należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie hackathonu. Pierwszych 160 potwierdzonych uczestników, którzy zapiszą się na wydarzenie do 20 stycznia otrzyma atrakcyjny pakiet prezentów. Uczestnicy CuValley Hack mogą pracować nad pomysłami w pojedynkę lub z zespołem (maksymalnie 5 osób). Osoby lub drużyny z najlepszymi projektami w danej kategorii wystąpią na wirtualnej scenie i wezmą udział w sesji Q&A na żywo. W trakcie hackathonu dla uczestników przygotowano tematyczne webinaria, konkursy i networking.

KGHM Polska Miedź S.A. wspólnie z KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. zorganizowali już dwie edycje wspomnianego wydarzenia, gdzie każda wzbudziła bardzo duże zainteresowanie w świecie IT i Data Science.  Pierwsza edycja CuValley Hack zorganizowana została w 2021 r. (11-13 czerwca). Zgłosiło się wówczas blisko 300 uczestników, którzy połączyli się w 69 zespołów, które po 40 godzinach kodowania przesłały finalnie 53 projekty.

Druga edycja CuValley Hack odbyła się w 2022r. (11-13 marca) i była efektem bardzo dobrego odbioru wśród uczestników z I edycji. W drugiej edycji wzięło udział 250 uczestników, którzy połączyli się w 60 zespołów, aby kodować przez 40 godzin i finalnie przygotowały 40 projektów.

Hackathony zrealizowane są w ramach powołanej w 2021 r. inicjatywy Dolina Miedziowa.

Więcej informacji na stronie internetowej CuValley Hack. Pozostałe informacje dostępne są na Facebooku, LinkedIn oraz Twitterze.