Napisz grę w 32 godziny, albo spróbuj przynajmniej przygotować jej prototyp – kolejna edycja Huuuge Game Jam odbędzie się w najbliższy weekend, pod patronatem Strefy Technologii Uniwersytetu SWPS.

Oceny prac tradycyjnie będzie dokonywało jury złożone z pracowników Huuuge Games, a parterami technologicznymi w tym roku są Amazon Web Services oraz Google Cloud. Impreza jest przeznaczona zarówno dla amatorskich, jak i profesjonalnych twórców gier. Huuuge Game Jam odbędzie się w formie stacjonarnej,na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz w formule online.

Maraton programistyczny dla pasjonatów gier, organizowany przez Huuuge Games to tradycyjny game jam, podczas którego przez 32 godziny (od 9:00 w sobotę do 17:00 w niedzielę) samodzielni twórcy lub maksymalnie sześcioosobowe zespoły będą musiały stworzyć projekt gry, w którą da się zagrać… Podstawowym kryterium oceny będzie pomysł na przedstawienie zadania konkursowego oraz grywalność produkcji. Nagrodzonych poznamy podczas ceremonii zakończenia konkursu, jaka odbędzie się w niedzielę wieczorem.

„Jesteśmy zafascynowani ideą wspólnej pracy oraz rywalizacji. Znajduje ona odzwierciedlenie w naszych grach – stawiamy w nich na interakcję między graczami i zabawę. Huuuge Game Jam kierujemy do społeczności twórców gier, którzy podzielają naszą wizję – zapraszamy do nas zarówno weteranów branży, jak i tych, którzy dopiero w niej startują, ale równie mocno pasjonuje ich granie.” – Marcin Safranow, IT & Security Director w Huuuge Games oraz członek jury

Udział w Huuuge Game Jamie jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą zajerestrować się pod tym adresem – . Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać prezentacji ekspertów Amazon Web Services i Google Cloud poświęconych rozwiązaniom chmurowym przy projektowaniu gier, skalowaniu start-upów oraz najnowszym trendom w branży. Podczas wydarzenia będzie można także spotkać pracowników Huuuge, którzy opowiedzą o kulturze pracy, a także przybliżą aktualne oferty dla programistów, testerów, artystów i animatorów, a także innych osób zainteresowanych pracą w sektorze gamedev. W trakcie Huuuge Game Jam uczestnicy będą mogli także skorzystać ze strefy relaksu oraz atrakcji w postaci gier retro, flipperów i stołów do piłkarzyków.