Rozwijanie miast, zarządzanie cywilizacjami opartymi na społeczeństwach historycznych, kontrolowanie jednostek wojskowych, podejmowanie ważnych decyzji moralnych i dokonywanie przełomów naukowych to tylko niektóre z cech Humankind.

W grze otrzymamy możliwość poprowadzenia swojej cywilizacji przez wszystkie główne epoki, począwszy od starożytności, przez średniowiecze, aż po współczesność. Jako przywódca społeczeństwa, łączymy 60 kultur historycznych, każda z nich posiadająca specjalną wartwę rozgrywki, własne cechy i system premiowania. Gracze rozbudowują swoje miasteczko, zdobywają zasoby potrzebne do rozwinięcia cywilizacji i toczą boje z siłami wroga. Kiedy dojdzie do spotkania z przeciwnikami, możemy wezwać posiłki, aby przekształcić epicką bitwę w wojnę światową. Dowodząc unikalną armią żołnierzy zaopatrzonych w broń oblężniczą, opanujemy do perfekcji taktyczne walki odbywające sie na lądzie, morzu i w powietrzu. Z czasem, zmierzymy się z historycznymi wydarzeniami, odkryjemy cuda natury świata, a także stworzymy niezwykłe dzieła ludzkości. Każde wielkie osiągnięcie i wygrana bitwa zbudują naszą sławę oraz odcisną piętno w uniwersum Humankind.

Nad nadchodzącą strategią pracuje Amplitude Studios, wydawcą będzie firmę Sega. Premiera Humankind nastąpi 17 sierpnia 2021 roku na komputerach PC (Steam).