Niemal cztery lata temu studio Frozen District zaprosiło nas do zabawy w renowację domów, co okazał się na tyle skuteczną zachętą do zabawy, że niebawem doczekamy się świętowania nazwanego House Flipper – Pets DLC.

Zabawa z czworonogimi przyjaciółmi rozpocznie się 12 maja 2022 r. Mniej więcej tydzień po majówce odnowione domostwa zapełnią się zaadoptowanymi zwierzakami i kolejną porcją zadań do zrealizowania. Oprócz renowacji domów, gracze będą musieli więc zadbać o swoich towarzyszy, zaspokajając ich potrzeby (głód, pragnienie, zabawy… zapewne i wyczesywanie oraz tarmoszenie). DLC będzie dostępne na PC, w przyszłości autorzy planują wydać je również na platformach konsolowych.

DLC House Flipper – Pets zawiera: 10 ras kotów i psów, nowe mechaniki odnawiania domów (modyfikacje sufitu, łańcuchy z żarówek, schody itp.), uroczych towarzyszy (żółwie, papugi, zające, świnki morskie), egzotyczni towarzyszy (legwany, pająki i węże), ponad 700 nowych przedmiotów, 11 nowych miejsc pracy oraz 11 domów kolejnych do kupienia i remontu.

Przy okazji ogłoszenia daty premiery DLC House Flipper – Pets, twórcy House Flippera uruchomi również akcję z prezentami , która potrwa do 3.05.2022 r.