Driftowanie, przyspieszanie, skoki i dobrze znane z rzeczywistości młodych adeptów wyścigów tory Hot Wheels. Oszałamiająco barwne wyścigi właśnie wystartowały.

Wygrywaj w pojedynkach na torach z przeciwnikami, ścigaj się na czas lub wypełniaj specjalne zadania i zmierz się z bossami – wszystko po to, by powiększać kolekcję samochodzików i zdobywać nowe elementy torów. Jednak Hot Wheels Unelashed proponuje nam nie tylko boje z komputerowymi przeciwnikami – będzie można również zmierzyć się w wyścigach przewidzianych nawet na 12 graczy online (z uwzględnieniem zabawy na różnych konsolach tego samego producenta) lub zabawy w dwie osoby na dzielonym ekranie.

Łącznie w grze uwzględniono 66 modeli pojazdów – wszystkie znają wielbiciele Hot Wheels. Zobaczymy m.in. Boneshakera, Rodger Dodgera i Twin Milla, Batmobil, Party Wagon Wojowniczych Żółwi Ninja, K.I.T.T. oraz odwzorowania rzeczywistych modeli samochodów. Warto pamiętać o tym, że każdy z pojazdów ma własne atrybuty – a te w miarę postępów w grze będzie można ulepszać i personalizować. Jeśli znudzą się nam oryginalne tory dostępne w grze – do dyspozycji projektantów oddano również edytor tras, w którym można na starcie skorzystać z 20 elementów. Gotowe tory można będzie udostępniać innym graczom. Po premierze w Hot Wheels Unleashed ma się pojawić jeszcze więcej pojazdów pochodzących z uniwersów Street Fightera, Masters of the Universe, DC oraz Barbue. Plus wyścigówki z garaży Astona Martina, BMW i McLarena. W planach wydawniczych są zarówno płatne, jak i darmowe DLC. Przepustka sezonowa Hot Wheels Pass Vol. 1 zawiera 10 pojazdów, 3 zestawy do dostosowywania, 3 elementy do budowy toru i Batman Expansion. Zawartość późniejszych przepustek sezonowych numer 2 i 3 zostanie ogłoszona później.

Hot Wheels Unleashed startuje równolegle do wyścigów na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboxach Series X i S oraz Switchu już dziś.