Mattel i Milestone właśnie zapowiedziały zbliżającą się premierę wyścigów w skali mini – Hot Wheels Unleashed to zupełnie nowe gra dla wielbicieli emocjonujących pościgów za przeciwnikami na czterech kółkach, którą zobaczymy na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X i S, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC 30 września 2021 roku.

Będzie więc miniaturowe driftowanie, boostowanie, skoki i rozbijanie samochodzików na pomarańczowych torach Hot Wheels. Do tego zawody online, wyścigi wieloosobowe na podzielonym ekranie lub przez Internet.

„Kontynuujemy strategię angażowania klientów w nasze produkty poprzez gry wideo. W Hot Wheels chodzi o zachęcanie do rywalizacji, a Hot Wheels Unleashed ożywia tę misję w formie przyjaznej dla graczy w każdym wieku. Bogate doświadczenie Milestone w tworzeniu gier wyścigowych pozwoliło nam przekształcić markę Hot Wheels w fascynującą grę na konsole i PC, przeznaczoną zarówno dla obecnych fanów Hot Wheels, jak i graczy, którzy chcą na nowo odkryć tę kultową markę.” – Andrew Chan, Head of Digital Gaming w firmie Mattel

Hot Wheels Unleashed ma zaoferować graczom możliwość prowadzenia samochodów tak, jakbyśmy bawili się zabawkowymi modelami spod znaku marki. Rozgrywka w resoraki obejmuje wyścigi pełne adrenaliny, rozszerzony wybór pojazdów Hot Wheels o różnych atrybutach i poziomach rzadkości, dostosowywanie tychże za pomocą różnych malowań, a także oszałamiające tory osadzone w lokalizacjach opartych na życiu codziennym, zawierające elementy specjalne oraz interaktywne przedmioty. Gracze znajdą tu również edytor torów, umożliwiający tworzenie unikalnych i konfigurowalnych tras w dowolnym środowisku gry i udostępnianie ich społeczności.

Hot Wheels Singles zostały niedawno uznane za najlepiej sprzedające się zabawki roku 2020 na świecie przez NPD Group [Źródło: The NPD Group/ Retail Tracking Service, U.S. Dollar Sales, Styczeń-Luty 2020]. Marka zadebiutowała w 1968 roku, a dziś fani mogą zapoznać się z nią poprzez zabawki, różne produkty, treści na YouTube oraz wydarzenia wirtualne i na żywo.

„Jak wielu innych członków zespołu, którzy pracowali nad grą, bawię się Hot Wheels od dziecka, kolekcjonując je do dziś. Dlatego właśnie wszyscy tak bardzo angażujemy się w dostarczenie jak najbardziej autentycznej rozgrywki Hot Wheels, jaka kiedykolwiek istniała w grach. Jesteśmy to winni społeczności Hot Wheels i naszym wewnętrznym dzieciakom.” – Michele Caletti, Executive Producer w Milestone

Firmy Mattel i Milestone stworzą szereg różnych wersji Hot Wheels Unleashed. Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu.