Tajemnicza wieża i trudne łamigłówki oraz intrygująca mechanika rozgrywki, wykorzystująca światła i cienie – oto, co obiecują nam twórczy Hostlight.

Selecta Play wraz z hiszpańską szkołą artystyczną Edsip i jej wydziałem gier zapowiadają wymagająca grę logiczną, która 22 lipca 2022 r. pojawi się na Steamie. Hostlight będzie miał do zaoferowania 20 poziomów zrealizowanych w stylistyce low poly w 3D, w których trzeba będzie umiejętnie posługiwać się światłem i cieniem, aby rozwiązywać łamigłówki oraz odkrywać związane z nimi tajemnice.

Układanki i puzzle wykorzystują oprócz światła i cienia również podstawowe barwy, które umożliwiają operowanie obiektami i tworzenie figur, które docelowo ułatwią uzyskanie elementów niezbędnych do ukończenia każdego z poziomów. Mieszani barw i filtrów, przestawianie luster, zabawa z kształtami i umiejętne korzystanie z otoczenia – tym będziemy zajmować się w Hostlighcie.

Podobno sale sanktuarium umieszczone w wieży zostały stworzone przez starożytną cywilizację Budowniczych, a w naszej podróży zyskamy mechanicznego towarzysza nazywanego po prostu The Guide.