Koordynatorem nowej serii komiksowych horrorów DC Comics jest Joseph Hillstrom King (aka Joe Hill), syn Stephena Kinga. Możemy spodziewać się dużej dawki magii, umiejętnie odkrywanych rodowych tajemnic, klątw i grozy – w ten sposób Joe Hill zamierza zaprosić nas do strefy mroku sygnowanej logo serii – Hill House Comics.

Egmont Polska wprowadza na rynek dwa pierwsze komiksy grozy z tej serii – to Kosz pełen głów i Rodzina z domu dla lalek.

Joseph Hillstrom King jest laureatem najważniejszych branżowych nagród literackich, takich jak Bram Stoker Award. Twórca, który sławę zyskał już za sprawą debiutanckiego zbioru opowiadań Upiory XX wieku, a swoją pozycję ugruntował powieścią Rogi, doskonale odnajduje się również w medium opowieści graficznych.

„Gdy zacząłem tworzyć komiksowe scenariusze, to niemal od razu uświadomiłem sobie, że odkryłem własny żywioł. To była forma pisania, którą lubiłem najbardziej.” – deklaruje Joe Hill.

Zaplanowano wydanie pięciu mini serii komiksowych wydanych pod szyldem Hill House Comics, wszystkie będą utrzymane w konwencji grozy. Wszystkie będą wydane pod marką DC Black Label – serii przygotowywanej z myślą o dojrzałych czytelnikach.

Scenariusze dwóch z pięciu historii zostały napisane przez Joego Hilla, inne opowieści należą m.in. do M. C. Careya (twórcy Lucyfera). Dwa premierowe albumy, które pojawią się na rynku 20 stycznia zostały zilustrowane przez Leomacsa, Petera Grossa, Vince’a Locke’a. Na kartach Kosza pełnego głów poznamy historię studentki zakochanej w młodym policjancie, której przyjdzie walczyć o życie (scenariusz: Joe Hill). W Rodzinie z domku dla lalek – poznamy skutki rzuconej 60 milionów lat temu klątwy, która wpływa na losy pewnej rodziny w XIX wieku oraz współcześnie (scenariusz M. R. Carey).