Coraz częściej możemy obserwować przenikanie się światów dwóch muz: komiksów i gier wideo. Po Minecrafcie, Dark Souls, Wiedźminie i Cyberpunku 2077 czas na podróż do świata Horizon Zero Dawn, gry, która zdobyła serca graczy już w 2017 roku.

Trudno nie przyznać twórczyniom tej opowieści wizualnej (Anne Toole i Ann Maulina), że nie sięgnęły po wyjątkowo barwny otoczenie, nakreślone w interaktywnej wizji gry. Uniwersum dotknięte katastrofą, stało się miksturą dwóch przenikających się światów – organicznego i mechanicznego. Komiks Horizon Zero Dawn: Raróg ma być łącznikiem pomiędzy Horizon Zero Dawn oraz Horizon Forbidden West.

Pierwszym albumem z serii rozgrywa się bezpośrednio po emocjonującym finale oryginalnej gry. Bohaterką komiksu Talanah Khane Padish, towarzyszka Aloy, która pomagała w zniszczeniu Hadesa. Po objęciu funkcji Raroga (przywódcy Loży Łowców), dziewczyna wyrusza w następną niebezpieczną misję. W jej trakcie poznaje kolejnych sprzymierzeńców i przeciwników, a także zupełnie nowy rodzaj maszyn zaprojektowanych specjalnie do zabijania wyszkolonych w walce ludzi. Cenna wiedza może w przyszłości okazać się kluczowa w uzyskaniu przewagi nad maszynami. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Horizon Zero Dawn #1–4 i Free Comic Book Day Issue 0.

Autorką scenariusza do albumu jest Anne Toole, zdobywczyni Nagrody Gildii Scenarzystów Amerykańskich za fabułę Horizon Zero Dawn, gdzie odpowiadała w szczególności za wątek Talany. Pisarka znana jest przede wszystkim jako współscenarzystka takich gier jak Escape Dead Island, Sacred 3, Assassin’s Creed Origins: Curse of the Pharaohs, Days Gone, seriali Cannon Busters, Alles Liebe, Annette, The Lizzie Bennet Diaries czy komiksów Halo: Lone Wolf, Dead Island, Crystal Cadets, Grimm Fairy Tales. Z kolei za rysunki odpowiada indonezyjska artystka Ann Maulina, twórczyni komiksów oraz artystka koncepcyjna związana z branżą gier komputerowych.

Pierwszy zeszyt Horizon Zero Dawn sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w ponad stutysięcznym nakładzie i uplasował się w TOP20 obok takich tytułów jak Venom, Star Wars, Star Wars: Darth Vader czy Nieśmiertelny Hulk. W przygotowaniu – kolejny album z serii, Horizon Zero Dawn: Liberation, rozgrywający się w trakcie fabuły pierwszej części gry i opowiadający nieznaną przygodę Aloy i Erenda.

Horizon Zero Dawn: Raróg, tom 1

Scenariusz: Anne Toole

Rysunki: Ann Maulina

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 128 stron

Format: 167×255 mm

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5009-6

Język oryginału: angielski

Seria: Horizon Zero Dawn

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

Aloy znika, a na barki łowczyni Talanah spada kolejna misja. Na swojej drodze Talanah spotyka nowych sojuszników i nowych wrogów, a niebawem odkryje też, że jej krainę nawiedziła nieznana dotychczas rasa zabójczych maszyn…