Niepowstrzymana plaga maszyn oraz śmiercionośna epidemia prześladująca niedobitki ludzkości nie wróżą niczego dobrego. Tylko Aloy jest w stanie odkryć tajemnicę tych zagrożeń i przywrócić porządek oraz równowagę w świecie.

Sequel świetnie przyjętego Horizon Zero Dawn z 2017 roku zabierze graczy w podróż do zachodniej części postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych dalekiej przyszłości. Po drodze spotkamy starych znajomych, zawiążemy sojusze oraz założymy frakcje, a także odkryjemy dziedzictwo pradawnych czasów – bezustannie próbując być o krok przed pozornie niepokonaną zarazą zabijającą rośliny, zwierzęta i ludzi. Zajmiemy się eksploracją otwartego świata pełnego niszczycielskich maszyn oraz przydatnych gadżetów i broni do odnalezienia, wszechobecną walką z nieprzyjaciółmi, jak również odszukiwaniem odległych krain. Aloy nadal będzie miała przy sobie swą wierną włócznię i lojalny łuk (z różnymi rodzajami strzał), aby przeciwstawić się wrogom, ale znajdzie się też miejsce na kilka innych, nowych zabawek do wykorzystania (m.in. wyposażenie i pułapki wytworzone z odzyskanych części).

„Mapa jest nieco większa, jednak tak naprawdę skupiliśmy się na zagęszczeniu i dodaniu większej ilości treści, upewniając się, że gracz będzie miał dużo więcej do zrobienia na mapie oraz że wciągnie się w interesujące wydarzenia poprzez opowiadanie mikrohistorii.” – deweloperzy Guerrilla Games

Premiera Horizon Forbidden West nastąpi 18 lutego 2022 roku na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.