Nadchodzący symulator, którego premiera przewidziana jest na styczeń 2022 roku na Steamie, umożliwi graczom tworzenie wymarzonych domów i apartamentów oraz unikatowych dzielnic wraz z ich infrastrukturą drogową.

Pięcioosobowy zespół deweloperów ze studia The Isn’t Company zaprosi nas do pięciu różnych rejonów (park, przedmieście, miasto, plaża, rezydencja), by zaprojektować wyjątkowe miejsca pełne niezwykłych apartamentów. Gra przedstawiona z pierwszej osoby lub z perspektywy podglądu pozwoli nam na nieograniczoną kreatywność – zbudujemy domy od podstaw (od fundamentów po dachy), nakreślimy projekt mebli (i zmienimy materiały, z których są wykonane), wyznaczymy plan piętra (a także określimy, gdzie znajduje się każdy pokój) oraz stworzymy całe dzielnice z drogami, oświetleniem ulicznym i drzewami. Hometopia zaoferuje dwa główne tryby rozgrywki. Opcja Kariery (oparta na progresji) pozwoli graczom kupować zrujnowane nieruchomości i gruntownie je odnawiać, a następnie wystawiać na stale zmieniający się rynek, gdzie potencjalni klienci będą składać oferty na nowo wyremontowany dom. W trybie Sandbox zajmiemy się natomiast budowaniem unikalnych apartamentów bez presji handlowej lub ograniczeń zasobów.

Hometopia ma pojawić się w styczniu 2022 roku na komputerach PC. Więcej informacji o nadchodzącej grze można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.