Ukazał się nowy trailer gry Holomento. Aktualnie trwa również zbiórka na Kickstarterze, dzięki której tytuł uzyska finansowanie na realizację projektu.

Holomento to gra RPG z systemem permadeath. Oznacza to tyle, że śmierć bohatera jest nieodwracalna i musimy to zaakceptować. Twórcy nie ukrywają inspiracji takimi tytułami jak Terranigma czy Zelda, a także zamiłowania do implementacji elementów roguelite. W grze skupiamy się na eksploracji otwartego świata, w którym znajdują się proceduralnie generowany lochy. Śmierć i ponowne podejście do wyzwania stanowią tu równie istotny fundament rozgrywki. Jak się łatwo domyślić, kraina o nazwie Eventide Hollow nie należy do najbezpieczniejszych. Właśnie dlatego do rąk graczy trafią miecze, łuki, pistolety i wyrzutnie granatów. Ogromny asortyment broni w połączeniu z możliwością ulepszania statystyk postaci dadzą szanse przetrwania w tych malowniczych, choć niegościnnych rejonach. Co ciekawe, gracze będą mogli postarać się o odbudowę okolicznych terenów. Mimo upadku cywilizacji, można podjąć się odnawiania miast, ulepszania sklepów oraz budynków mieszkalnych. Później zaprocentuje to ułatwieniami w rozgrywce.

Premiera Holomento została przewidziana na końcówkę 2021 roku. Gra trafi wyłącznie na PC. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.