Stworzony przez Alesana99 puzzler 3D to przykład kultywowania własnym tradycjom – w przypadku autora – tworzeniu gier zawsze w grudniu.

Tegoroczny efekt mógłby być fabularyzowaną historią żywota ludzi pozamykanych (w wyniku pandemii) w swoich domach, którzy teraz, po kilku miesiącach odosobnienia muszą jakoś odgruzować swoje mieszkania, by nareszcie wydostać się na zewnątrz (o ile wiemy lasy wciąż są otwarte dla zwiedzających).

Hoarder’s Horrible House of Stuff daje nam szansę pogłówkować w stylu Sokobana – wprawdzie nie musimy dbać o rozstawianie skrzynek po kątach, a jedynie o utorowanie sobie drogi do najbliższych drzwi, to na naszej drodze jest aż 11 zagraconych pomieszczeń, przez które jakoś musimy wytyczyć sobie trasę. W zmaganiach z naturą zagraconych mieszkań pomagają: podnoszone koszyki na śmieci (likwidujące niektóre z przeszkód) oraz opcja cofania czasu, w razie gdybyśmy pobłądzili w gąszczu gratów. Po drodze oczekują na naszego bałaganiarza jeszcze inne niespodzianki. To zdecydowanie udana produkcja, zabawna i skłaniająca do myślenia. Nie oglądajcie poniższego filmu do końca, bo zawiera spoilery.