Wielbiciele FPS-ów mogą już szykować portfele na zamówienia publikacji zatytułowanej po prostu Doom Guy: Life in First Person – autorstwa Johna Romero.

Po dziesiątkach publikacji poświęconych FPS-om oraz znakomitej opowieści Davida Kushnera z The Masters of Doom (przetłumaczonej już na język polski), autobiografia Johna może stać się prawdziwą ozdobą każdej półki (lub biblioteki Kindle’a), o ile oczywiście FPS-y to nasz ulubiony gatunek gier. Opis produktu na karcie Amazona podpowiada nam, że cyfrowa i drukowaną wersję autobiografii Johna Romero otrzymamy 10 stycznia 2023 roku.

Współtwórca Dooma, Quake’a i Wolfensteina stał się rozpoznawalny nie tylko za sprawą projektów poziomów – jest przecież twórcą gier, w które cały czas wygrywa – na polu potyczek esportowych i aranżowanych przy okazji spotkań z Johnem potyczek. Doom Guy: Life in First Person ma być precyzyjnie opowiedzianą historią od samych początków twórcy, który wysyłał kody programów dla Apple II do magazynów komputerowych, poprzez konflikt z Johnem Carmackiem, aż po obecną rolę dyrektora zarządzającego Romero Games Ltd. To niewątpliwie będzie barwna historia, bo gry i ich tworzenie dla Johna były ucieczką od rzeczywistości – ale o tym przeczytamy w styczniu przyszłego roku.