Dziś (18.01.2022 r.) o 12:00 w serwisie wspieram.to startuje crowdfundingowa kampania dla wielbicieli retro, C64 i książek o retro. Cel podstawowy: 75 000 zł – tyle potrzeba na sfinansowanie tłumaczenia i druku publikacji Chrisa Wilkinsa (oraz wszelkich, towarzyszących zamieszaniu gadżetów).

Co wiemy w tej chwili? Kampanię można wesprzeć symbolicznym piątkiem – Piątka dla Commodore 64 za 5 zł (wrażając tym samym uwielbienie dla C64), albo zdecydować się w pierwszym dniu zbiórki na jeden z pakietów, co tylko przez 12 godziny od startu zbiórki nagradzane będzie komiksem Niebezpieczny Ryszard. Klątwa Amazonii w wersji drukowanej (opowieść inspirowana grą Rick Dangerous, scenariusz: Bartek Kluska, rysunki: Tomek Kleszcz). Są i unikalne nagrody – jak replika C64 Goldene Edition, czy też C64 opakowany w australijską obudowę. Szczegółowe informacje o zawartości poszczególnych pakietów publikujemy poniżej oraz w opisie akcji, na stronie projektu. Przewidziano łącznie 34 zróżnicowane pakiety do wyboru, w tym 32 limitowane).

Podstawowy pakiet z książką Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu wyceniono na 80 zł (plus koszt wysyłki). Bonusy uzupełniające edycję standardową książki obejmują cyfrowe wydanie (PDF) specjalnego wydania magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64. Dodatkowo, każdy wspierający akcję będzie mógł dopisać się do listy podziękowań umieszczonych w książce oraz otrzymać imienny certyfikat wsparcia.

95 zł kosztuje pakiet C64 w niebezpieczeństwie!, który obok książki i wydania Pixela z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) zawiera również drukowany komiks Niebezpieczny Ryszard. Klątwa Amazonii (na podstawie gry Rick Dangerous; scenariusz Bartłomiej Kluska, rysunki: Tomek Kleszcz).

Elegancki Commodorowiec to pakiet dla posiadaczy C64, którzy cenią modę. Za 160 zł, oprócz książki i wymienionych w podstawowym zestawie elementów otrzymamy również t-shirt i czapkę z daszkiem, z wyhaftowanym napisem „READY.” (na dodatek z paskiem z tyłu i z mosiężną sprzączką).

Wszystkie wyszczególnione poniżej pakiety są limitowane, co oznacza, że w momencie kiedy o nich czytacie – mogą być już niedostępne.

Za zestaw Rockford niepowtarzalny! trzeba zapłacić 500 zł (limit: 40 zestawów), w komplecie z książką dostępne będzie ręcznie malowana figurka Rockforda, wykonana w technologii daylight o wymiarach 57 mm x 89 mm (wysokość) x 17 mm, wraz z drewnianym pudełkiem (numerowanym i wystylizowanym na kaset magnetofonową) i cyfrowe wydanie (PDF) specjalnego wydania magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64.

Nieco tańszy jest zestaw Bogato, ale w limicie, wyceniony na 350 zł (limit: 100 zestawów), do którego dołączono (oprócz książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu) również drukowane wydanie Historia Amigi Piksel po Pikselu, komiks Niebezpieczny Ryszard. Klątwa Amazonii w wersji drukowanej (opowieść inspirowana grą Rick Dangerous, scenariusz: Bartek Kluska, rysunki: Tomek Kleszcz) i zestaw gadżetów (t-shirt, czapka z daszkiem, 5 kart pocztowych, podkładka pod mysz, metalowy pin C=, przypinka z logo C=, naklejka Montezuma’s Revenge feat. Panama Joe, długopis z logo Commodore, zakładka książkowa z motywem Fairlight) i jeszcze jeden komiks w druku – Komiks Dla Pixela 64+ (scenariusz i rysunki Michał „Śledziu” Śledziński) plus cyfrowe wydanie (PDF) specjalnego wydania magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64.

Pakiet Commodore 8+16 bit kosztuje 140 zł (limit: 50 zestawów), zawiera dwie drukowane książki (Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu i Historia Amigi Piksel po Pikselu) plus cyfrowa wersja (PDF) specjalnego wydania magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64.

Zestaw 64+KDP za 120 zł (również limitowany: 100 zestawów) zawiera książkę Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz Komiks Dla Pixela 64+ (scenariusz i rysunki Michał „Śledziu” Śledziński, druk) plus cyfrową wersję specjalnego wydania magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF).

Inflexion Strikes Again! za 160 zł (limit: 100 zestawów) oprócz książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) zawiera także reedycję gry Eternal, stworzonej przez polską grupę Inflexion Development. To fizyczne wydanie na kasecie audio, (limitowane, numerowane, z certyfikatem autentyczności). Jako bonus – tradycyjnie wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF).

Pakiet Premiera: Robot Jet Action wyceniony na 250 zł (i limitowany: 100 zestawów) oprócz książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) zawiera także premierową edycję gry Robot Jet Action na kasecie, stworzoną przez ekipę C64Portal.pl (wiadomo – wydanie limitowane, numerowane, z certyfikatem autentyczności). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF).

Zestaw Mam stację dysków! kosztuje 130 zł (liczba pakietów: 40 sztuk) zawiera książkę Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz dyskietkę 5,25”, na której znajduje się 11 wyselekcjonowanych wspólnie z ekipą magazynu Komoda & Amiga współczesnych gier na Commodore 64. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

W skład pakietu Szanuj swego C64 za 130 zł (limit: 15 zestawów) oprócz najważniejszego: drukowanej książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu wchodzi również pokrywa przeciwkurzowa (cover dust) do komputerów Commodore C-64 w wersji C tzw. kanciastej, produkcji Retronicsa.eu. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

W limitowanym do 25 sztuk zestawie Nie tylko gry znalazła się (zgadliście) książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk), reedycja książki Commodore Basic z 2021 roku (wydana przez Retronics.eu) na 398 stronach drukiem, z poprawionymi błędami z oryginalnego wydania i nowymi dodatkami (Historia Klaudiusza Dybowskiego, Simon’s Basic), wszystko to z podpisem autora, Klaudiusza Dybowskiego, szefa Klanu Commodore w Bajtku. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

LukHash Exclusive za 160 zł (limit: 100 zestawów) to nie tylko okazja do lektury książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk), ale i posłuchania limitowanej, specjalnej edycji płyty Better Than Reality LukHasha, w formie digipacka CD. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Pakiet 25 Największych hitów (limit: 20 zestawów) zawiera książkę Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) i zestaw 25 gier na C64 od Dartha Skalmara, wydanych na kartridżu. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Odkrywamy również zawartość pakietu Ściśle tajne za 160 zł (limit: 40 zestawów), w którym znalazła się książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk), reedycje pierwszych czterech numerów (1-4) legendarnego magazynu o grach Top Secret druk), uwspółcześnione przez Retronics.eu. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Na Podróż w czasie możemy liczyć wraz z jednym z 20 dostępnych zestawów za 120 zł, w skład których wchodzi książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk), płyta CD Back in Time (z 16 słynnymi utworami stworzonymi na Commodore 64, autorstwa Chrisa Abbotta, Petera Clarke’a, Bena Daglisha, Martina Galwaya, Chrisa Huelsbecka, Roba Hubbarda, Warrena Pilkingtona oraz Gabriele Priarone). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

W zestawie Bawiąc uczy (180 zł, limit: 40 sztuk) możemy liczyć na książkę Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz pierwsze osiem numerów (1, 2, 3-4, 5-6, 7, 8) czasopisma Bajtek plus dwa wydania specjalne (7 Gier oraz 9 Gier) w druku – współczesną reedycję Retronics.eu. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Paczka Scorpika (120 zł, limit: 5 zestawów) zawiera książkę Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu, (druk), album CD Aural Planet z podpisem Adama „Scorpika” Skorupy (i opcją dopisania dedykacji). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

W C64 nie gryzie (110 zł, limit: 20 zestawów) oprócz książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) znajduje się kupon uprawniający do 100% zniżki na jeden wybrany sezon niezwykłego kursu programowania 64BITES.COM, liczącego po 9 odcinków. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Z GOG.COM Pamiętam to jak dziś – za 95 zł (limit: 40 zestawów) otrzymamy książkę Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk), klucz do gry Defender of the Crown (PC, GOG.com). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Rączki, Hans! Kosztuje 150 zł (limit: 20 zestawów) i oprócz książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) zawiera reedycję gry Hans Kloss (kaseta, C64), opracowaną przez Retronics.eu. I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

W skład C64: The Medium (180 zł, limit: 40 zestawów) wchodzi książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (edycja standardowa, druk) oraz gra kod na grę The Medium Deluxe Edition (PC). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Olipiada (za 100 zł, z limitem: 100 zestawów) to książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz kod na grę World Champions: Decathlon (PC). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Limitowany pakiet Tylko Reset pomoże (100 zł, limit: 20 zestawów) zawiera książkę Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz książkę Wciśnij Reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo (druk). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Sid Meier’s: Commodore (100 zł, limit: 10 zestawów) to dwie książki w jednym pakiecie: Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz Sid Meier: Wspomnienia (druk). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

W Dwie legendy (120 zł, limit: 40 zestawów) znalazły się książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz Wiedźmin: Historia Fenomenu (druk). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Całe dzieciństwo w pudełku (120 zł, limit: 20 zestawów) to książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) plus książka Przed Blokiem. 55 podwórkowych gier i zabaw z czasów, kiedy nie było smartfonów (druk). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

W skład Same początki (100 zł, limit: 5 zestawów) wchodzi książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz książka Narodziny Medium (druk i e-wydanie). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Kawał historii (100 zł, limit: 15 zestawów) to książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) w parze z książką Krótka Historia Informatyki (druk). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Polska lat 90. (100 zł, limit: 5 zestawów) zawiera książki Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) oraz Sex, Disco i Kasety Video (druk). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Commodore & Atari united army (100 zł, limit: 20 zestawów) to pakiet składający się z książek Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (druk) i Oni Migają Tymi Kolorami w Sposób Profesjonalny (druk). I specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF) do tego.

Australian open za 4500 zł (limit: 1 zestaw) zawiera Commodore 64 opakowanego w produkowaną w Australii obudowę. Stan idealny, z okablowaniem; pudełko w stanie dobrym. Plus niezwykle bogaty zestaw, składający się z:

 • 2 x książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (edycja standardowa, druk)
 • 2 x książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (edycja limitowana, druk)
 • 2 x książka Historia Amigi Piksel po Pikselu (edycja standardowa, druk)
 • 2 x książka Historia Amigi Piksel po Pikselu (edycja limitowana, druk)
 • premierową grę Robot Jet Action na kasecie audio, stworzoną przez ekipę C64Portal.pl
 • reedycję gry Eternal, stworzonej przez polską grupę Inflexion Development (fizyczne wydanie na kasecie audio, limitowane, numerowane, wyposażone w certyfikat autentyczności)
 • zestaw 11 wyselekcjonowanych wspólnie z ekipą magazynu Komoda & Amiga współczesnych gier na Commodore 64 na zebranych na dyskietce 5,25′
 • Komiks Dla Pixela 64+ (scenariusz i rysunki Michał „Śledziu” Śledziński, druk)
 • komiks Niebezpieczny Ryszard. Klątwa Amazonii (na podstawie gry Rick Dangerous; scenariusz: Bartłomiej Kluska, rysunki: Tomek Kleszcz, druk).
 • zestaw wysokiej jakości gadżetów dla commodorowca (t-shirt, czapka z daszkiem z haftem READY., w kolorze ciemnogranatowym, z wysokiej jakości spieranej bawełny Chino, z tylnym zapięciem na pasek z mosiężną sprzączką, pięć kart pocztowych, podkładka pod mysz, metalowy pin C=, przypinka ze schematem logo Commodore, naklejka na laptopa Montezuma’s Revenge feat. Panama Joe, długopis z logo Commodore, zakładka do książki z motywem z gry Fairlight)
 • limitowany zestaw Rockford Black Edition wykonany we współpracy z portalem 3DwPraktyce.pl (ręcznie malowana figurka Rockforda wykonana w technologii daylight o wymiarach 57 mm x 89 mm x 17 mm, dedykowane, stylizowane na kasetę magnetofonową drewnianym pudełko o wymiarach 85 mm x 117 mm x 33 mm)
 • pokrywa przeciwkurzowa (cover dust) do komputerów Commodore C-64 w wersji C tzw. kanciastej produkcji Retronics.eu (wykonana z wysokiej jakości materiału, estetyczna, zabezpieczy komputer przed kurzem, a także promieniowaniem UV, materiał odporny na pęknięcia i złamania)
 • książka Commodore Basic, reedycja 2021 od Retronics.eu (398 stron, poprawione błędy z oryginalnego wydania i nowe dodatki: Historia Klaudiusza Dybowskiego oraz Simon’s Basic; z podpisem autora, Klaudiusza Dybowskiego, szefa Klanu Commodore w Bajtku)
 • limitowana, specjalna edycja płyty Better Than Reality LukHasha, digipack CD
 • limitowana, specjalna selekcja 25 hitów growych na C64 od Skalmara na kartridżu
 • pierwsze cztery numery (1-4) legendarnego magazynu o grach Top Secret w druku, współczesna reedycja od Retronics.eu
 • płyta CD Back in Time, album z 16 słynnymi utworami stworzonymi na Commodore 64 (w zestawie utwory autorów: Chris Abbott, Peter Clarke, Ben Daglish, Martin Galway, Chris Huelsbeck, Rob Hubbard, Warren Pilkington, Gabriele Priarone)
 • pierwsze cztery numery (1-4) czasopisma Bajtek oraz dwa wydania specjalne tego tytułu (7 Gier oraz 9 Gier) w druku, współczesna reedycja od Retronics.eu
 • album CD Aural Planet z podpisem Adama „Scorpika” Skorupy (z opcją dedykacji od Scorpika)
 • kupon na 100% zniżki na wszystkie sezony niezwykłego kursu programowania 64BITES.COM (12 sezonów – 108 odcinków)
 • gra Defender of the Crown (PC) w prezencie od GOG.com (klucz)
 • gra Hans Kloss (kaseta, C64), współczesna reedycja od Retronics.eu
 • gra The Medium Deluxe Edition (PC, kod) w prezencie od Bloober Team
 • gra World Champions: Decathlon (PC, kod) w prezencie od NowakGames
 • książka Wciśnij Reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo (druk, Wydawnictwo SQN)
 • książka Sid Meier: Wspomnienia (druk, Wydawnictwo Znak)
 • książka Przed Blokiem. 55 podwórkowych gier i zabaw z czasów, kiedy nie było smartfonów (druk, Wydawnictwo Finebooks)
 • książka Narodziny Medium (druk + e-wydanie, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego)
 • książka Krótka Historia Informatyki (druk, Wydawnictwo RM)
 • książka Sex, disco i kasety wideo (druk, Wydawnictwo Muza)
 • książka Oni Migają tymi Kolorami W Sposób Profesjonalny (druk, Korporacja HA!ART)
 • specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF)

Pakiet Złoty, a skromny (4500 zł, 1 zestaw) zawiera replikę specjalnej edycji Commodore 64 – Goldene Edition nr 119, wykonaną z wielką starannością przed Dartha Skalmara. W 1986 r. firma Commodore wyprodukowała milionowy egzemplarz C64. Dla uczczenia jubileuszu stworzono limitowaną serię komputerów Commodore 64 Goldene Edition. Komputer zaprezentowano na gali prasowej, która odbyła się 5 grudnia 1986 r. w Muzeum BMW w Monachium. Plus bogaty zestaw dodatków: 2 x książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (edycja standardowa, druk)

 • 2 x książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (edycja standardowa, druk)
 • 2 x książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu (edycja limitowana, druk)
 • 2 x książka Historia Amigi Piksel po Pikselu (edycja standardowa, druk)
 • 2 x książka Historia Amigi Piksel po Pikselu (edycja limitowana, druk)
 • premierową grę Robot Jet Action na kasecie audio, stworzoną przez ekipę C64Portal.pl
 • reedycję gry Eternal, stworzonej przez polską grupę Inflexion Development (fizyczne wydanie na kasecie audio, limitowane, numerowane, wyposażone w certyfikat autentyczności)
 • zestaw 11 wyselekcjonowanych wspólnie z ekipą magazynu Komoda & Amiga współczesnych gier na Commodore 64 na zebranych na dyskietce 5,25′
 • Komiks Dla Pixela 64+ (scenariusz i rysunki Michał „Śledziu” Śledziński, druk)
 • komiks Niebezpieczny Ryszard. Klątwa Amazonii (na podstawie gry Rick Dangerous; scenariusz: Bartłomiej Kluska, rysunki: Tomek Kleszcz, druk).
 • zestaw wysokiej jakości gadżetów dla commodorowca (t-shirt, czapka z daszkiem z haftem READY., w kolorze ciemnogranatowym, z wysokiej jakości spieranej bawełny Chino, z tylnym zapięciem na pasek z mosiężną sprzączką, pięć kart pocztowych, podkładka pod mysz, metalowy pin C=, przypinka ze schematem logo Commodore, naklejka na laptopa Montezuma’s Revenge feat. Panama Joe, długopis z logo Commodore, zakładka do książki z motywem z gry Fairlight)
 • limitowany zestaw Rockford Black Edition wykonany we współpracy z portalem 3DwPraktyce.pl (ręcznie malowana figurka Rockforda wykonana w technologii daylight o wymiarach 57 mm x 89 mm x 17 mm, dedykowane, stylizowane na kasetę magnetofonową drewnianym pudełko o wymiarach 85 mm x 117 mm x 33 mm)
 • pokrywa przeciwkurzowa (cover dust) do komputerów Commodore C-64 w wersji C tzw. kanciastej produkcji Retronics.eu (wykonana z wysokiej jakości materiału, estetyczna, zabezpieczy komputer przed kurzem, a także promieniowaniem UV, materiał odporny na pęknięcia i złamania)
 • książka Commodore Basic, reedycja 2021 od Retronics.eu (398 stron, poprawione błędy z oryginalnego wydania i nowe dodatki: Historia Klaudiusza Dybowskiego oraz Simon’s Basic; z podpisem autora, Klaudiusza Dybowskiego, szefa Klanu Commodore w Bajtku)
 • limitowana, specjalna edycja płyty Better Than Reality LukHasha, digipack CD
 • limitowana, specjalna selekcja 25 hitów growych na C64 od Skalmara na kartridżu
 • pierwsze cztery numery (1-4) legendarnego magazynu o grach Top Secret w druku, współczesna reedycja od Retronics.eu
 • płyta CD Back in Time, album z 16 słynnymi utworami stworzonymi na Commodore 64 (w zestawie utwory autorów: Chris Abbott, Peter Clarke, Ben Daglish, Martin Galway, Chris Huelsbeck, Rob Hubbard, Warren Pilkington, Gabriele Priarone)
 • pierwsze cztery numery (1-4) czasopisma Bajtek oraz dwa wydania specjalne tego tytułu (7 Gier oraz 9 Gier) w druku, współczesna reedycja od Retronics.eu
 • album CD Aural Planet z podpisem Adama „Scorpika” Skorupy (z opcją dedykacji od Scorpika)
 • kupon na 100% zniżki na wszystkie sezony niezwykłego kursu programowania 64BITES.COM (12 sezonów – 108 odcinków)
 • gra Defender of the Crown (PC) w prezencie od GOG.com (klucz)
 • gra Hans Kloss (kaseta, C64), współczesna reedycja od Retronics.eu
 • gra The Medium Deluxe Edition (PC, kod) w prezencie od Bloober Team
 • gra World Champions: Decathlon (PC, kod) w prezencie od NowakGames
 • książka Wciśnij Reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo (druk, Wydawnictwo SQN)
 • książka Sid Meier: Wspomnienia (druk, Wydawnictwo Znak)
 • książka Przed Blokiem. 55 podwórkowych gier i zabaw z czasów, kiedy nie było smartfonów (druk, Wydawnictwo Finebooks)
 • książka Narodziny Medium (druk + e-wydanie, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego)
 • książka Krótka Historia Informatyki (druk, Wydawnictwo RM)
 • książka Sex, disco i kasety wideo (druk, Wydawnictwo Muza)
 • książka Oni Migają tymi Kolorami W Sposób Profesjonalny (druk, Korporacja HA!ART)
 • specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 35-lecia powstania Commodore 64 (PDF)

Do każdego z pakietów należy dodać i opłacić koszty wysyłki (w zakładce dodatki kampanii Historia C64 Piksel po Pikselu w serwisie wspieram.to).