Ostatnia prosta przed nami i niewiele ponad dwa tygodnie do końca zbiórki na jakże barwną, bogato ilustrowaną historię 8-bitowego komputera, który pewnie wciąż jest w Waszych domach. Już teraz do puli nagród trafia album”C64: Polskie Piksele w Grach” (dla każdego, kto wsparł akcję kwota 240 zł lub więcej) oraz gra Irony Curtain (wsparcie – 80 zł lub więcej, w przypadku pierwszych 2500 osób) .

Tym razem, w ramach budowania napięcia i zmierzania do kolejnego finansowego progu akcji społecznościowej  (235 000 zł) do puli nagród może dołączyć ekskluzywna, 150-stronicowa publikacja (w formacie zbliżonym do A4) zatytułowana „Elektroniczna rozrywka w PRL i latach 90.” i tworzona przez autorów magazynu PSX Extreme.

To opowieść sięgająca po początki informatyki i przemysłu elektronicznego w Polsce, zawierająca bogato ilustrowaną historię poskładaną z kluczowych wynalazków, wydarzeń, absurdalnych zbiegów okoliczności, składających się na realia PRL-u. Będzie doskonałą lekturą uzupełniającą, która wprowadzi Was w realia Polski lat 80., zanim dostęp do wynalazków z dalekiego Zachodu stał się możliwy (bo domowa informatyka wiąże się z poważnym bagażem historycznym, w którym wykluwały się pierwsze polskie gry oraz rodziły magazyny poświęcone komputerom).

„Elektroniczna rozrywka w PRL i latach 90.” to również próba odpowiedzi na pytania, takie jak to – kiedy narodził się rodzimy gamedev, jaki wpływ na innowacyjne myślenie miały zmiany polityczne i gospodarcze w Polsce oraz jak wyglądały początki informatyzacji w PRL-u. To również próba usystematyzowania ważnych dat i wydarzeń związanych z komputerami i grami.

Oprócz samej publikacji – organizator zbiórki na  Historia C64 Piksel po Pikselu ma dla Was kolejną niespodziankę, którą będą nalepki z logo MOS, które przydadzą się do ozdobienia samochodu, telefonu albo laptopa.